,

Koncert

PHIL RUDD + Blue Rocket - Teplice

17.05.2018, 20:00, Teplice, KNAK


Přidat do Google kalendáře

PHIL RUDD + Blue Rocket - Teplice Added: 16.10.2017, martin
4.10. PHIL RUDD (ex AC/DC) + Blue Rocket + Vucan(DE)
Skvělá show složená nejen z hitů AC/DC

Phil Rudd s kapelou se na podzim vrátí do Česka

Po úspěšném květnovém turné oznamují pořadatelé, že se legendární bubeník AC/DC Phil Rudd se svojí kapelou vrátí na další sérii koncertů, která proběhne na podzim.

Deset květnových dnů křižoval Phil Rudd se svojí kapelou české země i Slovensko. A podle všeho na něj fanoušci u nás udělali velký dojem: “Mám za sebou s AC/DC všechny možné velké stadióny a haly, ale tohle turné jsem pojal jako návrat ke kořenům. A musím říci, že z celé Evropy byla atmosféra na koncertech v Česku a na Slovensku nejvřelejší,” řekl po skončení tour slavný drummer pořadatelům, “Byl jsem až dojat, jak moc tu mají lidé rádi muziku, kterou jsem hrál a hraju.” Domluva o podzimním turné byla tedy nasnadě, tentokrát kromě pražského Lucerna music baru zahraje Phil Rudd v Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Jablunkově a Teplicících.

“Jsme rádi, že jarní turné dopadlo tak skvěle, přestože zpěvák Allan Badger bojoval po celou dobu se zánětem hlasivek, což se trochu projevilo na délce programu,” říká za pořadatele ………. a dodává: “Na podzimní turné jsme domluveni na delším minimálně sedmdesátiminutovém setu”. Unikátní styl hry Phila Rudda, zdánlivě jednoduchý, ale jedinečný a nenapodobitelný je, přes stylovou rozdílnost, nezřídka srovnáván s podobně kreativním a jen zdánlivě prostým stylem Ringo Starra. Oba bubeníci se také uznávají a respektují. A zcela čerstvý je velký kompliment, který Philovi Ruddovi vysekl 10. května - tedy přesně v den, kdy začalo české turné - v interview pro americké rádio 98 Rock Baltimore Lars Ulrich, bubeník slavné Metallicy. Na hypotetickou otázku, koho by viděl rád v Metalllice, kdyby měla měnit bubeníka, odpověděl jednoznačně: “Kdybych si moh’vybrat, koho bych chtěl slyšet za Hetfieldovýma riffama, byl by to Phil Rudd. Tím, jak to dává, co s rytmem umí dělat… On byl pravděpodobně mým největším vzorem, když jsme se odklonili od těch superprogresivních věcí k tomu, co je na albech Metallica a Load, když jsem do sebe vstřebal víc o tom, jak zahrát jednoduchý riffy, vhodný feeling, prostě jednoduchý a účelný groove… Phil Rudd stojí na vrcholu týhle pyramidy. Slyšet hrát Phila Rudda s Jamesem, to by musel bejt fakt nářez.”Doufejme tedy, že tato úvaha zůstane alespoň pro tento rok hypotézou a my si Philovo nenapodobitelné kouzlení s paličkami užijeme opět napřímo.

Phil Rudd je považován za rock'n'rollovou modlu a zhmotnění klasického příběhu o mladém muzikantovi, který to dotáhl až na úplný vrchol světové hudební scény. Armáda skalních fanoušků skupiny včetně renomovaných hudebních novinářů dokonce zavedla tzv. “Rudd Factor”, tedy jakýsi hodnotící standard, který Phil Rudd svým stylem hry na bicí a přínosem do kapely AC/DC nastavil. Rudd bubnoval od 70. let v Melbourne ve řadě různých kapel, včetně Buster Brown či Coloured Balls. Od roku 1975 patřil ke klasické sestavě AC/DC, v roce 1983 byl z kapely vyhozen. Vrátil se v roce 1994 a vydržel až do roku 2014.

Rozpis tunré PHIL RUDD BAND po ČR Září-Říjen 2017 :

ST 27.9.2017 CZ / PLZEŇ / ALFA

ČT 28.9.2017 CZ / ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD GERBERA

PÁ 29.9.2017 CZ/ OLOMOUC / S-CLUB

SO 30.9.2017 CZ / JABLUNKOV / ROCK CAFE

ÚT 03.10.2017 CZ / PRAHA / LUCERNA MUSIC BAR

ST 04.10.2017 CZ / TEPLICE / KNAK