Festival

Vladimír Mišík + Etc... + Olin Nejezchleba - Tábor

13.02.2018, 19:00, Tábor, Divadlo Oskara Nedbala


Přidat do Google kalendáře

Vladimír Mišík + Etc... + Olin Nejezchleba - Tábor Vloženo: 10.12.2017, martin
Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. V Táboře pořádali již řádku let tyto koncerty manželé Dušákovi (s menší sestavou ČDG v klubu Recykle music bar a s ETC ve Společenském centru Univerzita Tábor). Stejní organizátoři tentokrát spolupracují na únorovém koncertu s hlavním centrem kulturního dění v Táboře - Divadlem Oskara Nedbala.
Jako předkapela vystoupí Jaroslav Nejezchleba – známý spíše jako Olin Nejezchleba, vyhledávaný po mnoho let jako spolehlivý a zároveň zábavný “sideman” mnoha zpěváků a frontmanů (Olin Nejezchleba, Norbi Kovács, Pavel Skála, Jiří Zelenka a Vladimír Pavlíček).

Kapela ETC do současné chvíle vydala 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné (Zlatá deska) a ceněné album Ztracený podzim, které nese název dle stejnojmenné skladby na báseň Emila Boka.