,

Koncert

Chelsea + Degradace + Bulbulators + Proti Směru - Ostrava

23.06.2018, 19:00, Ostrava, Barrák Music Club


Přidat do Google kalendáře

Chelsea + Degradace + Bulbulators + Proti Směru - Ostrava Vloženo: 03.01.2018, martin
CHELSEA
http://www.chelseapunkband.com/
https://www.facebook.com/ChelseaPunkbandOfficial/

V srpnu roku 1976 zveřejnil zpěvák Gene October inzerát v magazínu Melody Maker, ve kterém poptával spoluhráče do kapely. Ozvali se mu kytarista William Broad (později známý jako Billy Idol), basák Tony James a bubeník John Towe. Chelsea byli na světě.18. října téhož roku si odbyli svou koncertní premiéru. Ve stejné době přesvědčil Gene majitele gay clubu Shageramas v Covent Garden, aby své místo přeměnil v úplně první punkový klub, který dostal název Roxy. Billy Idol a Tony James se však brzy trhli, aby založili svou vlastní kapelu Generation X. Gene October to ale nevzdal a začátkem roku 1977 přišel s novou sestavou, ve které se objevuje James Stevenson, Henry Daze a Carey Fortune. V této podobě také vydala kapela svůj první singl, dnes již punkovou klasiku, Right To Work. Dvojice October/Stevenson změnila své spoluhráče a v roce 1979 vychází debutové album Chelsea, ke kterému kapela intenzivně koncertuje (mj. i jako předskokan The Clash). Po druhé desce Alternative Hits, odehrála sestava poslední koncert 2. května 1980 v londýnské Notre Dame Hall, kde dokonce v několika písních zahostoval Sting (ten se v budoucnu ke kapele připojí ještě několikrát).
Vypadalo to, že se nad Chelsea stahují mračna a že svá nejlepší léta má za sebou. Gene October měl ale jiné plány. Spolu s novým kytaristou Nicem Austinem vytvořil silnou skladatelskou dvojici a pomohli na svět velmi úspěšné desce Evacuate z roku 1981. Během 80. letech vydal October několik sólových singlu (na kterých mu vypomáhal Stevenson a Glen Matlock), s Chelsea pak vydal alba Original Sinners, Rocks Off a Underwraps, kdy na posledním jmenovaném hostoval Topper Headon z The Clash. V 90. letech se do kapely vrátil Nic Austin a poprvé se objevuje baskytarista Mat Sargent. Desky Traitor´s Gate (1993) a The Alternative (1994) produkoval Dave Goodman, punkový Phil Spector, který je znám především pro svou spolupráci se Sex Pistols.
V novém tisíciletí přišel October a Chelsea s albem Faster, Cheaper and Better Looking, což byl jen slabý odvárek toho, co mělo přijít. V roce 2011 se totiž k Octoberovi a Jamesovi Stevensovi přidali Nic Austin s Mat Sargentem, a spolu s bubeníkem Lee Morrellem vytvořili dosud zřejmě nejsilnější sestavu. Že to kapele skvěle šlape potvrdili albem Saturday Night Sunday Morning z roku 2015 a rovněž letošní novinkou Mission Impossible.
Chelsea přivezou do Ostravy pořádnou dávku pravého, nefalšovaného punku z britských ostrovů. U toho byste neměli chybět.

DEGRADACE
degradace.cz
https://www.facebook.com/degradace

Punk´n´rollová klasika z Ostravy se ukáže poprvé na domácí půdě v nové sestavě. Rudeeho, Tommyho a Roba totiž čerstvě na kytaru doplnil skotský kytarista Alec Munro, který v novém roce nahradil odchozího Blinkyho. Kapela nedávno vydala (v digitální podobě přes iTunes, Spotify atd.) výběr skladeb z let 1999-2017, doplněný o tři zbrusu nové písně a chystá se hojně koncertovat i v roce 2018.

BULBULATORS
http://www.punkoigigs.co.uk/bulbulators/
https://www.facebook.com/Bulbulators/

Polští matadoři fungující už od roku 1989 a na kontě mají sedm alb, z nichž poslední Inter Punk je z roku 2015. Skladby jako Nikt nie rodzi sie zły, Inny nebo Demokracja, to jsou punkové hymny se vším všudy. V Ostravě již několikrát hráli a kdo je viděl, tak ví, že tihle chlapíci umí předvést skvělou show plnou poctivého punk rocku.

PROTI SMĚRU
http://bandzone.cz/protismeru
https://www.facebook.com/Proti-sm%C4%9Bru-ofici%C3%A1ln%C3%AD-profil-309887947524/

Jedna z nejlepších moravskoslezských Oi! Punkových formací. Po třech albech a jednom splitku (poslední album vydali v roce 2010) před pěti lety de facto ukončili svou činnost. Od té doby se už jen příležitostně objevují na tuzemských pódiích. A tak jedna z příležitostí kapelu po nějaké době zase vidět bude právě i v ostravském Barráku.

Vstupné: v předprodeji 250,- / na místě do 20h. 300,-/ po 20h. 350,-
Lístky za předprodejní cenu je možno koupit v Hudebním Světě pod klubem Barrák nebo přímo v klubu
Tickets available in music shop Hudebni Svět under the club or in the club