Koncert

Vladivojna La Chia & 4Trio - Hranice20.04.2018, 20:00, Hranice


Přidat do Google kalendáře

Vladivojna La Chia & 4Trio - Hranice Vloženo: 11.01.2018, martin
Srdečně vás zveme na jarní pokračování koncertního turné k albu 8 hlav šílenství.
Vladivojna La Chia se svým pětičlenným 4Triem navazuje na velmi úspěšnou sérii koncertů
z podzimnu 2017.

4Trio je zkratka pro pětičlenné akustické čtyřtrio zpěvačky a skladatelky Vladivojny.
Kapela s desetiletou tradicí je vyjímečná svým svérázným a pestrým přístupem ke skladbám, které Vladivojna skládá jak sama pro sebe, tak také pro film a divadlo.
Součástí tohoto 4Tria jsou brilantní zkušený kytarista Aleš Bajger, výrazná viollončelistka Terezie Kovalová, která Vladivojnu doprovází od svých 16 let, charismatická chansonová zpěvačka Sylvie Bee a nově také bubeník Luboš Pavlík.
Vladivojna se svým 4riem hraje dynamickou nadžánrovou hudbu, ve které se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí. To vše za výhradního doprovodu akustických nástrojů. Kapela je za dobu své existence natolik dobrodružným celkem, že se velmi ráda a nečekaně pouští během koncertů do odvážných improvizací od opery, fada až po zběsilý punk. Občas Vladivojna pro zpestření vytáhne svého oblíbeného humra nebo trombonku a to se pak dějí věci…
OHLASY NA KONCERTY VLADIVOJNY LA CHIA A 4TRIA

Jáchym Topol / spisovatel
Vladivojna La Chia je při vší své sdělnosti a otevřenosti naprosto svérázná a nepřehlédnutelná zpěvačka, básnířka, tanečnice...Rozpohybovanou, pestrobarevnou show své kapely i častých hostů, ať už jde o hvězdy popu nebo avantgardy diriguje s naprostou lehkostí. Emoce, energie a sdělení, to je základ její hudby a pěveckého výrazu, který u nás snad nemá obdoby. Přičemž celý ten tryskající vulkán jejího hlasu a muziky, ač je sexy a proklatě současný, nezavání podbízivostí. Vladivojna La Chia je totiž originál a k tomu patří odvaha - laťku si nasadila pořádně vysoko.

Antonín Kocábek / hudební publicista
Nová podoba 4Tria se na křtu představila v tom nejlepším světle, a v čele s protagonistkou předvedla hudebně i vizuálně pozoruhodné představení, které pozvolna proplouvalo někde mezi šansonem, popovými vsuvkami, kabaretním prvky i alternativními experimenty. Možná je to dobrý test pro všechny posluchače, kteří ke zpěvačce přistupují se zbytečnými předsudky, a zcela určitě je to pak potenciál, který ještě může leccos v budoucnu nabídnout. Vystrčit nos z bezpečné ulity, totiž občas prospěje skoro každému z nás.

Josefína Bakošová / módní návrhářka
Koncert Vladivojny v Gasku mě nadchnul! Neuvěřitelné vystoupení ženy, která se pro mě stala „multitalentovanym“ úkazem. Hudba něžná, rytmická, harmonická…..s drsnými prvky, které utvářejí dokonalý celek. Každá z písní je originál…nezaměnitelný….s překrásným textem. Vladivojna je neuvěřitelná zpěvačka…muzikantka…perfomerka….. Po Gasku…jsem musela jít na křest do La Fabriky….a tam se mé nadšení z Gasku jen potvrdilo.

David Zábranský / spisovatel
Vladivojna je radikální, zemitá, jedinečná. Hlavně ten poslední přívlastek se v dnešní době hází ke všem interpretům, vtip – a trochu i její smůla – je ale v tom, že k Vladivojně prostě to označení dokonale sedí. Nese to s sebou totiž i nepříjemnosti. Jsem laik, ale řekl bych, že v české hudbě není moc lidí, které by šlo tak těžce zařadit. Nezávislá scéna, umění, zpěvačka-zábava. Co z toho? Pro mě všechno dohromady, a to v neopakovatelném mixu. Kdekoli jinde by to byl progresivní mainstream. V zemi, která je proslavená tím, že tady progresivní hudebníci často jako v jediné zemi v Evropě nevyprodají svůj koncert v rámci evropského turné (teď třeba John Maus v Meetfactory), je to velmi těžká pozice. Viděl jsem její poslední koncert v pražské La fabrice a říkal jsem si, sakra, ta je hustá. Art rock a síla. Síla a víra, jak zpívali (zpívají?) Už jsme doma.

Radka Zahradníková / kurátorka: galerie Středočeského kraje GASK - Kutná Hora
Byl to zážitek a upřímně mohu říct, že takovéhle reakce lidí po každé písni ještě žádný interpret v barokním refektáři neměl.

Vašek Muller / dramaturg Hradecký slunovrat
Vladivojna je nádherná a uhrančivá, celý ten "projekt" 8 hlav šílenství je prostě velmi užitečný. A hlavně, tohle je tak originální show (v tom nejlepším slova smyslu), že mě vůbec nenapadá ke komu bych to u nás přirovnal. Velké pódia ji svědčí…

Dušan Trčlík, hud. dramaturg / kulturní dům Vsetín
Vašku, už máš nějaké video z Vojnina koncertu? Já ji znám z nahrávek, ale ten koncert byl excelentní. Myslím že to obstojí i na největších podiích. Musím říct že mě to dost překvapilo. Vůbec k tomu nemám žádné srovnání. Jak říkám, musel jsem přestat fotit a poslouchat…

Honza Žamboch / hudebník (Žamboši, Wolf Lost In The Poem)
No a nejvíc se mi líbil na Hradeckým slunovratu koncertní blok Vladivojny a spol. Pódium po příchodu týdle partičky ožilo muzikální seancí, který není nic svatý. Zakázaný harmonie, kytarista bustřící nylonku, střídaly klidnější pasáže, ve kterých vynikl Vladivojnin barevný hlas a něha. Jak jinak vlastně tvořit a hrát živě, než být co nejupřímnější a nepodbízet se čímkoliv. To všechno mi při songách Vladivojny letělo hlavou. Není moc takových autorů a performerů u nás. Zajděte na ně, vidět to a slyšet naživo byl pro mne občerstvující zážitek!

Milan Bátor / hudební publicista
Vladivojna je sršatý element, který má dostatek odvahy, šílenství a talentu, aby z příběhu o básnířce Anně Alexandrovně Barkovové, vykřesala hudebně přesvědčivou záležitost. Výborně sehraná kapela potěšila melodickým kouzlením cellistky Kovalové, hypersenzitivní dynamikou kytaristy Bajgera, kterému každý tón zní tak, jako by měl být ten poslední. Vladivojna sama nechala na pódiu všechno, podobně její soukolí šlapalo i v dark šansonovém vokálu Sylvie Bee a vynalézavých perkusích Luboše Pavlíka.

Kittchen / písničkář, výtvarník
Když jsem se s touhle ostravskou jezinkou a její hudbou potkal prvně před deseti lety, musím říct, že mě neurčitým způsobem děsivě rozčilovala. Následujících několik let jsem vůbec nevěděl, co s ní. Po jejím koncertě jsem tam zůstal stát s otevřenou pusou, kolik energie, něhy, vzteku, radosti a krásy se pod to cirkusový fanfaronství nečekaně subtilní Vojny vejde. A do toho skvělá kapela, Aleš, Luboš, Sylvie a samosebou druhá stíhací pilotka, Terezie Kovalová. Silnej zážitek.