,

Koncert

Vladivojna La Chia & 4Trio - Praha06.04.2018, 19:00, Praha, Jazz Dock


Přidat do Google kalendáře

Vladivojna La Chia & 4Trio - Praha Vloženo: 11.01.2018, martin
Srdečně vás zveme na jarní pokračování koncertního turné k albu 8 hlav šílenství.
Vladivojna La Chia se svým pětičlenným 4Triem navazuje na velmi úspěšnou sérii koncertů
z podzimnu 2017.

4Trio je zkratka pro pětičlenné akustické čtyřtrio zpěvačky a skladatelky Vladivojny.
Kapela s desetiletou tradicí je vyjímečná svým svérázným a pestrým přístupem ke skladbám, které Vladivojna skládá jak sama pro sebe, tak také pro film a divadlo.
Součástí tohoto 4Tria jsou brilantní zkušený kytarista Aleš Bajger, výrazná viollončelistka Terezie Kovalová, která Vladivojnu doprovází od svých 16 let, charismatická chansonová zpěvačka Sylvie Bee a nově také bubeník Luboš Pavlík.
Vladivojna se svým 4riem hraje dynamickou nadžánrovou hudbu, ve které se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí. To vše za výhradního doprovodu akustických nástrojů. Kapela je za dobu své existence natolik dobrodružným celkem, že se velmi ráda a nečekaně pouští během koncertů do odvážných improvizací od opery, fada až po zběsilý punk. Občas Vladivojna pro zpestření vytáhne svého oblíbeného humra nebo trombonku a to se pak dějí věci…

http://www.vladivojna.com


OHLASY NA KONCERTY VLADIVOJNY LA CHIA A 4TRIA

Jáchym Topol / spisovatel
Vladivojna La Chia je při vší své sdělnosti a otevřenosti naprosto svérázná a nepřehlédnutelná zpěvačka, básnířka, tanečnice...Rozpohybovanou, pestrobarevnou show své kapely i častých hostů, ať už jde o hvězdy popu nebo avantgardy diriguje s naprostou lehkostí. Emoce, energie a sdělení, to je základ její hudby a pěveckého výrazu, který u nás snad nemá obdoby. Přičemž celý ten tryskající vulkán jejího hlasu a muziky, ač je sexy a proklatě současný, nezavání podbízivostí. Vladivojna La Chia je totiž originál a k tomu patří odvaha - laťku si nasadila pořádně vysoko.

Antonín Kocábek / hudební publicista
Nová podoba 4Tria se na křtu představila v tom nejlepším světle, a v čele s protagonistkou předvedla hudebně i vizuálně pozoruhodné představení, které pozvolna proplouvalo někde mezi šansonem, popovými vsuvkami, kabaretním prvky i alternativními experimenty. Možná je to dobrý test pro všechny posluchače, kteří ke zpěvačce přistupují se zbytečnými předsudky, a zcela určitě je to pak potenciál, který ještě může leccos v budoucnu nabídnout. Vystrčit nos z bezpečné ulity, totiž občas prospěje skoro každému z nás.

Josefína Bakošová / módní návrhářka
Koncert Vladivojny v Gasku mě nadchnul! Neuvěřitelné vystoupení ženy, která se pro mě stala „multitalentovanym“ úkazem. Hudba něžná, rytmická, harmonická…..s drsnými prvky, které utvářejí dokonalý celek. Každá z písní je originál…nezaměnitelný….s překrásným textem. Vladivojna je neuvěřitelná zpěvačka…muzikantka…perfomerka….. Po Gasku…jsem musela jít na křest do La Fabriky….a tam se mé nadšení z Gasku jen potvrdilo.

David Zábranský / spisovatel
Vladivojna je radikální, zemitá, jedinečná. Hlavně ten poslední přívlastek se v dnešní době hází ke všem interpretům, vtip – a trochu i její smůla – je ale v tom, že k Vladivojně prostě to označení dokonale sedí. Nese to s sebou totiž i nepříjemnosti. Jsem laik, ale řekl bych, že v české hudbě není moc lidí, které by šlo tak těžce zařadit. Nezávislá scéna, umění, zpěvačka-zábava. Co z toho? Pro mě všechno dohromady, a to v neopakovatelném mixu. Kdekoli jinde by to byl progresivní mainstream. V zemi, která je proslavená tím, že tady progresivní hudebníci často jako v jediné zemi v Evropě nevyprodají svůj koncert v rámci evropského turné (teď třeba John Maus v Meetfactory), je to velmi těžká pozice. Viděl jsem její poslední koncert v pražské La fabrice a říkal jsem si, sakra, ta je hustá. Art rock a síla. Síla a víra, jak zpívali (zpívají?) Už jsme doma.

více na: http://www.vladivojna.com/4trio.html