DUENDE natočili multikulturní klip ke svému albu s trojicí J. Malíř, N. Kovács a A. Kovácsnovinka 14.05.2018, martin

Multižánrová skupina Duende představuje klip k Inner Worlds, titulní písni ze svého alba Garden of Me. Za jeho realizací stojí přední český kameraman Jan Malíř, hudebník a fotograf Norbi Kovács a jeho syn Adam.

„V klipu jsme vytvořili velkou multikulturní siestu složenou z muzikantů a tanečníků z celého světa. Chtěli jsme ukázat, že hudba lidi sbližuje, i když můžou být jejich vnitřní či reálné světy zcela odlišné,“ přibližuje realizační záměr kapelník Duende Tomislav Zvardoň a dodává: „Byl jsem velmi mile překvapen s jakou ochotou a radostí všichni mnou oslovení lidé do toho s námi šli. Hráli a tančili s námi mimo jiné přední španělská flamenco tanečnice Virginia Delgado, íránský kytarista Shahab Tolouie, guru latinsko-americké hudby Miloš Vacík, africký bubeník a tanečník Papis Nyass, zpěvák Lee Andrew Davison, peruánský flétnista Vlado Ulrych, zpěvačka Juwana Jenkins, Marianu Wesley a spoustu dalších.Tohle mezinárodní propojení umožnilo vytvořit jedinečnou atmosféru, která nás natolik nadchla a inspirovala , že určitě dojde k nějakému dalšímu propojení a to především na živých koncertech.“Režie, kamery a střihu se ujal tým složený ze známého kameramana Jana Malíře (Faunovo velmi pozdní odpoledne, Šašek a královna, Tankový prapor, Musíme si pomáhat ad.), vynikajícího hudebníka a fotografa Norbiho Kovácse (Ivan Hlas Trio - kytara, U mě dobrý – hudba) a jeho syna Adama Kovácse.

Skupina Duende dosud vydala tři alba: Za Branou (2008), New Words In the Dictionary (2009) a Garden of Me (2017). V současné době hraje ve složení Tomislav Zvardoň (kytary), Veronika Diamantová (zpěv, ukulele), Petr Tichý (kontrabas), Carlo Zegarra Abando (perkuse) a Marek Novotný (piano).