'Double Album je nejen Skúška (mých) snov', říká s úsměvem Miro Žbirka, vychází 5. 10.novinka 01.10.2018, martin

Double Album, druhé album, které Miro Žbirka natočil v londýnském studiu Abbey Road vychází ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP ve vydavatelství Universal Music už tento pátek, 5. října.

Obal je výtvarným dílem světoznámé české malířky Míly Fürstové a ve velkém formátu vinylu vyniknou i detaily grafiky.

Snové budou i tři exkluzivní klubové koncerty v Praze (25. 10. 2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové (27. 10. 2018, Klub Denoche) a Brně (29. 10. 2018, Sono Centrum), spojené se křtynejnovějšího Žbirkova studiového alba. Doprovodí ho jeho kapela, ale také producent Rob Cass a textař a hudebník Pete Brown.Vlaštovkou předznamenávající příchod zmiňovaného alba je duet Skúška snov s Katarínou Knechtovou, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Píseň má už i klip, podívat se na něj můžete ZDE.
Do hlavních rolí obsadil režisér David ŽbirkaKatarínu Knechtovou a Mira Žbirku a natočil ho na jeden záběr.
Jak musí otec poslouchat syna, popisuje s úsměvem Žbirka: „Plnil jsem příkazy režiséra poctivě a zodpovědně. I když je to můj syn. Režiséra musí poslouchat přece všichni."

„S Katkou jsme už několikrát společně vystupovali a vždycky se nás ptali: „proč nemáte nějakou společnou skladbu?" Při práci na Double Albu jsem zjistil, že se mi v jedné písní hlavou nese Katky hlas, skvěle se tam hodil. Oslovil jsem ji, souhlasila a nazpívala to tak dokonale, že to nebyla jen Skúška (mých) snov, ale opravdová a povedená skutečnost," vysvětluje Miro Žbirka.

Katka Knechtová doplňuje: „Od malička jsem velký Mekyho fanoušek. Mám doma všechny jeho alba a znám je nazpaměť. Ze společných setkání na pódiu, kam mne zval jako hosta, jsem se vždy velmi radovala. Občas jsme mluvili o tom, že je škoda, že nemáme společný song, ale taková věc se nedá naplánovat. Musí přijít. A to se stalo. Meky mi poslal skladbu a já okamžitě řekla ANO. Fantastický zvuk, skvělí muzikanti a já už jen do toho přidala „to svoje". Jsem doslova nadšená z atmosféry skladby, jakou se nám podařilo vytvořit. Mám ze Skúšky snov opravdovou a velkou radost a věřím, že se přenese i na posluchače."