Viděti hudbu, slyšeti film! Unikátní projekt J. P. MUCHOW & THE ANTAGONISTS nabízí jedinečný kulturní zážiteknovinka 03.10.2018, martin

Přední český hudebník, skladatel a držitel Českých lvů v oblasti filmové hudby Jan P. Muchow stojí za řadou výjimečných filmů jako jsou Samotáři, Ve stínu, Teorie tygra, Grandhotel, Ženy v pokušení, Krásno, Yuma, Jedna ruka netleská, Normal, Václav a další. Jeho filmová hudba umocňuje emoce a prožitky celého filmu. Tyto emoce už nemusíte prožívat pouze na plátnech kin nebo doma v křesle, protože J. P. Muchow vyráží se svým unikátním projektem The Antagonists také do hudebních sálů. Už 19.10. v hudebním klubu BrickHouse DOV ​se můžete těšit na audiovizuální živé koncertní provedení scénické hudby a písní, které Jan P. Muchow napsal pro řadu českých i zahraničních filmů.

Unikátní koncertní projekt Jan P. Muchow & The Antagonists uvidí ostravské publikum poprvé. Těšit se mohou na výjimečné spojení osobností české hudební scény, které instrumentálně doprovodí projekce jednotlivých snímků. Program se skládá ze scénické hudby a písní napsaných JPM výhradně pro jednotlivé filmy. Zazní legendární Lucky Boy z filmu Samotáři vedle křehkého tématu z filmu Grandhotel, aktuální Cowboy Of The River z Teorie tygra vedle temných tónů z filmů Ve stínu a Normal, nebo hravé ústřední téma z diváckého hitu Ženy v pokušení vedle westernovské Out Of Shadow z polského filmu Yuma,kde pro film poprvé spojili své síly Jan P. Muchow a Václav Havelka, aby nahráli ústřední
píseň.

Filmová hudba Jana P. Muchowa zazněla ve filmu poprvé v roce 1996 v kultovním debutu Davida Ondříčka Šeptej. Uplynulo 20 let a hudební filmografie JPM čítá na 30 titulů. Skládal hudbu převážně pro filmy české a slovenské, ale má na svém kontě i hudbu pro německý film Sputnik či polský eastern Yuma.

A jak různorodá je tvorba JPM pro jednotlivé tituly, tak pestré je koncertní provedení samo. Housle, violoncello, klavír a podmanivý hlas Emy Brabcové, jemná rytmika, hra na pilu, elektronika, kytara a uhrančivý zpěv Václava Havelky. To vše doplněno o projekce v režii VJ Clada, které divákům obrazem připomenou konkrétní filmy a umocní jejich filmové emoce.

Koncert v podání autora a jeho přátel:
Ema Brabcová (Luno, Khoiba)
Václav Havelka (Please The Trees)
Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs)
Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno)
Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet)
Jenovéfa Boková (Comenius Quartet)