Pásmo koncertů a přednášek NO ONE FUTURE ovládne letošní Noc divadel v Paláci Akropolisnovinka 05.11.2018, martin

Sedmihodinové pásmo koncertů, performancí, interaktivních prezentací a workshopů propojí české a německé progresivní kulturní scény a nabídne nové myšlenkové směry k možných budoucnostem (nejen) klubové kultury. V sobotu 17. listopadu od 15 do 22 hodin proběhne akce NO ONE FUTURE, která ukáže možné cesty hudebních a edukativních intervencí ve všech možných zákoutích Paláce Akropolis. Producent N1L představí svou poslední nahrávku, která vyšla na proslaveném labelu Opal Tapes a spojuje noir psychedelii a naléhavost industriálu, producentka a performerka Dmitrievna odhalí svou zálibu v raveových beatech, progresivní hudební kolektiv a label z Lipska PH17 přiveze tři své umělce (SOLARIS, Stanley Schmidt a Hobor). Mezi dalšími vystoupí také New Magic Media, DJka, VJka a členka kolektivu BCAA či audiovizuální umělkyně a architektka DVDJ NNS. Skladatel a sound designer Martin Tvrdý ve spolupráci s light designerem Karlem Šimkem připravili audiovizuální světelnou instalaci, která k návštěvníkům promluví u vchodu do Paláce Akropolis. Přednášková část představí pražskou knihovnu syntezátorů Prague Synth Library, iniciativu a festival DGTL FMNSM, Institut botanické lingvistiky a nabídne performativní přednášku Terezy Stejskalové „Feministická (umělecká) instituce“. Program proběhne v rámci celorepublikové akce Noc divadel 2018 a vstup na všechny části programu je zdarma. Více informací na www.palacakropolis.cz.

NO ONE FUTURE, 17. listopadu, 15 – 22 hodin, Palác Akropolis
VSTUP VOLNÝ
FB událost: www.facebook.com/events/1209654559175130/

KONCERTY A PERFORMANCE

Stanley Schmidt (PH17) - Spoluzakladatel Rivulet Records a rezident klubových akcí Buttons v berlínském klubu About Blank je na scéně aktivní už přes deset let. Pod vlastním Jonas Holfeld komponoval hudbu ke krátkému filmu „Lepidoptera“ a také divadelním představením „Zeit der Kannibalen“. Jeho audiovizuální projekt „Infinite Zoom“, na kterém spolupracoval se Sebastianem Helmem, měl premiéru letos v berlínském Funkhausu.
Hobor (PH17) - Luis Kürsten alias Hobor se zabývá především experimenty s „mikro-zvuky“, využívá modulární syntezátory i gramofony a navazuje na tradici minimalistické elektroniky. Svou hudbu označuje také jako “symfonii zapomenutých nechtěných zvuků”. Společně s Jonasem Feldmannem produkuje pravidelnou měsíční rozhlasovou show Binaural Beats zaměřenou na ambient, free jazz, generativní hudbu a příbuzné experimentální volné formy.
Solaris (PH17) - Maria Lehman alias SOLARIS je rezidentkou Institut Für Zukunft v Lipsku, kde pořádala odpolední party Sunday Service a působila jako booking agentka. Ve svých setech kombinuje break beat, techno i ambient. Společně se Stanley Schmidtem hrají pod pseudonymem „Monsanto High“.
N1L (Opal Tapes) - Producent, zvukový umělec a DJ ve své hudbě pracuje s prvky abstraktního sound designu, noir psychedelie i naléhavého industriálu. Jeho aktuální EP Water Memory vyšlo v červnu na labelu Opal Tapes a dočkalo se srovnání s tvorbou Arcy, Rabita nebo Ziúr.
Dmitrievna - Producentka a performerka Dmitrievna má nejraději úderné raveové beaty. I když přesídlila do Berlína, ve své hudbě stále čerpá ze svých slovanských kořenů, které sahají do Čech a na Ukrajinu. Její hudba je velmi osobitým spojením hardcorového techna a tranceu, lidových tradic a experimentálního popu.
NEW MAGIC MEDIA - DJka, VJka a hudební publicistka se zaměřuje především na postklubovou kulturu, která výrazně pracuje s politickým kontextem. Je spoluzakladatelkou audiovizuálního kolektivu LOL LAB. Uvádí a kurátoruje svůj pořad na Radiu Wave.
DVDJ NNS - Audiovizuální umělkyně a architektka Kateřina Blahutová je známá česká DJka a VJka. Spolupracovala například s Midi Lidi nebo Katarziou. Zároveň se podílela na experimentálních projektech např. ve spolupráci s kolektivem Lunchmeat a je spoluzakladatelkou kolektivu a klubové noci KSK.
Tvrdý/Šerosvit - Skladatel a sound designer Martin Tvrdý ve spolupráci s light designerem Karlem Šimkem připravili audiovizuální světelnou instalaci, která k vám promluví u vchodu do Paláce Akropolis.

INTERAKTIVNÍ PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY
Institut botanické lingvistiky studuje strukturu a modifikace jazyka, který rostliny produkují. Členové institutu chtějí nechat rostliny promluvit v naději, že jejich hlas nám pomůže chápat přírodu kolem nás. Institut v současné době experimentuje například s bioakustikou, zkoumá, jak rostliny produkují, přijímají a vyhodnocují zvukové signály.

Feministická (umělecká) instituce - Performativní přednáška kritičky umění, kurátorky a zakladatelky iniciativy tranzit.org Terezy Stejskalové. „Feministická (umělecká) instituce” je soubor pravidel, kterými se síť spřízněných organizací kolem tranzit.org řídí a snaží se prohlubovat debatu nejen o sexismu v uměleckých institucích, ale také o roli péče v jejich praxi.
Synth Library Prague - Prezentace a workshop Alissy DeRubeis a Marie Čtveráčkové, spoluzakladatelek Synth Library v Portlandu a Praze. Představí nezávislé knihovny syntezátorů, které jsou otevřeny hudebníkům a hudebnicím se zájmem o elektronické hudební nástroje. Cílem je přispět k větší diverzitě a kultivaci elektronické scény a hudebního vzdělávání obecně.
DGTL FMNSM - Iniciativa dgtl fmnsm se zabývá možnostmi emancipace prostřednictvím technologií a feminismu. Představí jí kurátorka Ula Heinrich, která je zapojena do mnoha queer feministických projektů, pořádá koncerty společně se svým kolektivem “böse und gemein” a spolupracuje s odbornicí na komunikaci a aktivistkou Laurou Meritt spoluzakladatelkou PorYes, Feminist Porn Award. Připojí se k ní také umělkyně Anja Kaiser, jejíž specializace je grafický design.

NO ONE FUTURE je tvůrčí iniciativa kurátorek a umělkyň Marie Čtveráčkové alias Mary C (Synth Library Prague, Radio Wave) a Anne Lippert alias Sinosc (team CYNETART) a kulturního manažera a kurátora Thomase Dumkeho (team CYNETART/ reprezentant TMA Hellerau) ve spolupráci s Palácem Akropolis, drážďanským festivalem CYNETART a Trans-Media-Akademie Hellerau. Akce se uskuteční se za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.