Pražský elektronický projekt Bull In China vydává nový singl Feeel a vzpomíná na houseovou scénu 90. letnovinka 19.12.2018, martin

Jen relativně málo producentů elektronické hudby v Česku se věnuje house music, která je však jednou ze stěžejních odnoží této subkultury. Jednou z výjimek je projekt Bull In China, za nímž stojí hudební publicista a rozhlasový a televizní moderátor Pavel Kučera. Ten nyní přichází s již třetím singlem Feeel, s nímž vzpomíná na zlatou éru, který tento žánru zaznamenal na konci milénia.

Hudba Bull In China je pevně zakořeněná v house music. „House jsem poprvé slyšel v roce 1990. Byli to 808 State s albem 90 a bylo to jako pěstí mezi oči. Sice jsem tehdy poslouchal i spoustu jiných věcí jako třeba grunge, ale k house jsem se v určitých cyklech vracel prakticky po celá devadesátá, což platí dodnes. A jedno z cédéček, které jsem tehdy miloval, byla kompilace Radost Classics z roku 1999, vydaná k sedmým narozeninám Radost FX. Byly tam skvělé věci od Peta Hellera, Wubble-U, Jeffa Millse nebo Sunscreeem, které jsem tehdy už často hrál i jako DJ,“ říká Pavel Kučera.

Nový singl Feeel pak má být do jisté míry osobní vzpomínkou na zmíněnou kompilaci a hlavně na atmosféru, kterou tehdy oplývala. „Samozřejmě je tam ale i určitá inspirace francouzskou house music, kterou jsem v té době hodně poslouchal, což byli kromě Daft Punk i lidi kolem tehdy velmi slavného labelu F Communications jako Juantrip, Laurent Garnier, St Germain, Alexkid nebo Aqua Bassino. Chtěl jsem, aby v té skladbě byla trocha nostalgie, ale aby jí tam nebylo příliš,” dodává Pavel.

Bull In China momentálně finišuje první EP, které by mělo vyjít ještě v první polovině příštího roku.