Letošní ročník prestižního Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2019 představuje pestrý programnovinka 14.01.2019, martin

Nadcházející 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, reprezentativní letní přehlídky světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů, se uskuteční od 19. července do 10. srpna 2019. Během tří týdnů nabídne koncerty v širokém žánrovém rozpětí napříč stoletími v interpretaci velkých jmen domácí i mezinárodní scény a v místech s jedinečným geniem loci. Všechny tyto atributy povyšují festival na mimořádný kulturní i společenský zážitek! Vstupenky na festivalové koncerty jsou již v prodeji.
Klasická hudba, jazz, folk, muzikál, opera i bravurní prolínání žánrů… Program 28. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zahrnuje celkem 23 koncertů, na nichž zazní výběr toho nejlepšího ze současné tuzemské i zahraniční hudební produkce. Koncerty se uskuteční v dobových interiérech a exteriérech Státního hradu a zámku Český Krumlov i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. A poprvé návštěvníky zavede také do kostela sv. Mikuláše ve vojenském prostoru v Boleticích! K hvězdným hostům patří světově proslulý vokální soubor Take 6, desetinásobný držitel prestižní ceny Grammy, který vystoupí společně se Severočeskou filharmonií Teplice. Z osobností klasické hudby se na 28. ročníku představí například houslový virtuos Ivan Ženatý, Baborák Ensemble, houslista Bohuslav Matoušek se svými talentovanými žáky, mezzosopranistka Edita Randová, španělské klavírní trio Bacarisse, rakouský soubor Allegro Vivo Chamber Orchestra, houslistka Sanghee Cheong, violoncellista Stefan Kropfitsch a mnozí další.

Událostmi nabitý festival zahájí výpravné představení Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce u barokní fontány v Zámecké zahradě. Festival se po pěti letech vrátí do Barokního divadla, kde bude v autentické interpretaci souboru Musica Florea se sólisty a tanečním souborem Hartig Ensemble uvedena barokní opera Terpsichora G. F. Händela.

Atraktivním spojením láká například muzikálový projekt Broadway meets Broadway, který na jedno pódium přivede sólisty z Broadwaye Capathii Jenkins a Hugha Panaro spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem Vojtkem. Jedním z očekávaných crossoverových projektů je Michael Jackson Symphony, v němž zazní nesmrtelné písně Michaela Jacksona v aranžích Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové. Závěrečný festivalový večer v podání sólistů Adriany Kučerové, Štěpánky Pučálkové, Richarda Troxella a Borise Prýgla bude patřit tomu nejlepšímu ze světového operního repertoáru. Zpěváky pod taktovkou Leoše Svárovského doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia.

Tradiční součástí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov jsou interpretační kurzy v klášteře klarisek a spolupráce se základními uměleckými školami. V rámci doprovodného programu oživí prázdninový Krumlov mj. pouliční muzikanti či letní kino v Pivovarské zahradě. Jisté je, že četné festivalové akce ještě umocní kouzelnou atmosféru starobylého města. Využijte této vzácné příležitosti a spojte výlet do Českého Krumlova s návštěvou oblíbeného festivalu.

Předprodej vstupenek běží již od prosince loňského roku. Novinkou 28. ročníku je zvýhodněné vstupné pro seniory (nad 65 let) ve výši 10 % a také karta ČESKÝ KRUMLOV CARD, která umožňuje volný vstup do 5 expozic v Českém Krumlově. Další novinkou jsou cenově výhodné vstupenky, které platí vždy na dva komorní koncerty v Maškarním sále. Předprodej vstupenek probíhá ve dvou časových pásmech – do 31. května 2019 jsou ceny vstupenek nižší, včasný nákup se tedy vyplatí. Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka. Vstupenky jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz, nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově.

Podrobný program a kompletní informace o předprodeji vstupenek najdete na festivalovém webu www.festivalkrumlov.cz