Festival Soundtrack Poděbrady uvede Šíleně smutnou princeznu. Party Neckáře s Vondráčkovou zazpívají Cina a Kohoutová.novinka 08.03.2019, martin

Šíleně smutná princezna
Filmová pohádka s živým provedením hudby Jana Hammera
Neděle 01. 09. 2019, 13:00
Hudba: Jan Hammer, arr. Kryštof Marek
Dirigent: Kryštof Marek

Hudební film režiséra Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna si zamilovali diváci několika generací. Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří se i proti vůli otců a jejich rádců rozhodnou sami si vybrat partnera, budou moci milovníci pohádky zažít ještě intenzivněji. Festival SOUNDTRACK Poděbrady, který se koná od 29. 8. do 1. 9. 2019, ji promítne v nedělním odpoledním programu na velkém formátu, s kvalitní projekcí a hlavně s živým orchestrem a zpěváky. Samozřejmostí bude vynikající zvuk.

„Kombinace projekce Šíleně smutné princezny s živým kvalitním hudebním doprovodem slibuje silný zážitek pro diváky všech generací. Skvělé filmové písně napsal tehdy pouze sedmnáctiletý Jan Hammer, který nesměl být kvůli emigraci uváděn v titulcích. O oživení jeho hudby se u nás postará skladatel a dirigent Kryštof Marek,“ říká Karla Sluková, dramaturgyně festivalu, která zároveň upozorňuje na festivalovou přednost - koncertní halu s dřevěnou podlahou, elevací a především kvalitní projekcí a zvukem. Právě v ní se bude pohádka promítat.

Pěvecké role původní dvojice Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře si na hlavním festivalovém pódiu rozdělí herci Berenika Kohoutová a Jan Cina. Oba dva mají s party velké zkušenosti. Šíleně smutnou princeznu totiž hrají v aktuální divadelní adaptaci v pražském divadle Studio DVA.

„Živý orchestr s námi pohádku nastudoval i v divadle. Když poprvé spustil, tak jsme měli otevřené pusy a uši. Má to najednou úplně jinou energii. Těším se na reakci diváků,“ říká herec Jan Cina.

Festivaloví dramaturgové plánují na den uvedení pohádky, neděli 1. 9., překvapit diváky i řadou známých hostí, kteří jsou s filmem neodmyslitelně spojeni. „Zatím jsme v jednání, takže nemůžeme více prozradit,“ uzavírá Karla Sluková.