Skupina United Flavour balancuje mezi žánry a na nové desce představuje vlastní soundnovinka 17.02.2020, martin

United Flavour vydávají dlouho očekávané album s názvem Here to Stay, k němuž vyráží na comebackové tour. Deska obsahuje celkem 13 písní, které mísí řadu hudebních žánrů od reggae až po hip hop a tradičně nechybí ani celá škála zahraničních hostů. CD vyšlo u labelu Batelier Records 14. února 2020, nabízí pozitivní vibes, energii i vlastní zvuk a snaží se podpořit vnitřní sílu jedince.

O United Flavour bylo slyšet již v průběhu loňského roku, kdy se skupina pomalu vrátila zpět na koncertní podia, vystoupila na nejznámějších festivalech v Čechách i na Slovensku a vydala dva singly doprovázené videoklipy – Candela a No Voy A Cambiar, kterými zároveň uvedla nové album.

Tvorba United Flavour má kořeny v reggae, ale je ovlivněna spoustou dalších hudebních vlivů jako například afrobeat, r`n`b, flamenco nebo hip hop. Stejně tak pestré je i novinkové CD. „Reggae je stále populární, i když se to možná v Česku tolik nezdá. Má různé typy soundu, je tu africký sound, evropský sound, Británie vyvinula také specifický sound reggae, dost rozdílný od jamajského reggae. S United Flavour se celé ty roky snažíme přijít s naším vlastním unikátním zvukem. Jdeme svou vlastní cestou,” říká Djei Gogo (aka Maprodusah ), producent, skladatel a zároveň baskytarista. „Pro nás úspěch nedefinuje návštěvnost lidí na koncertech. Pro nás je největší úspěch, pokud dokážeme svou nahrávkou ovlivnit lidi tak, že s ní budou žít. Texty a poselství je pro nás to nejdůležitější, proto jsme si dali s deskou trochu načas, “ doplňuje frontmanka Sista Carmen.

„Největší síla vychází z jedinečnosti každého člověka. Žijeme ve společnosti, kde se každý snaží přizpůsobit, být jako druzí. Někdy se zapomíná, že silná společnost je vedena silnými jedinci, a proto je potřeba lidi podporovat, aby byli sami sebou a vytvářeli si svoji vnitřní sílu. To je myslím hlavní téma desky,“ dodává Djei.

Z hostů se na desce objevili například španělský přední reggae umělec Morodo, slovenští Medial Banana, kubánský hip-hoper Al2, francouzská zpěvačka Netna, britsko-jamajský hudebník Deadly Hunta.

Klubové turné začalo 8. února 2020. Pražský koncert a křest desky se uskuteční 24. března v Lucerna Music Baru. „Na koncerty se už delší dobu připravujeme a kromě nové hudební show, v rámci které s námi vystupují vokalistky z party One Ivy, jsme zapracovali i na vizualizacích a světelné show. Obzvláště v reggae je potřeba nacházet v živém hraní stále nové koncepty a triky, “ komentuje koncertní vystoupení Djei.25.04.2020 - Červený Kostelec, Zahradní kavárna Trees