Dan Bárta jako trpaslík. Album Planety Mateje Benka představuje klip Pluto.novinka 03.02.2016, Marek

Album Planety hudebníka Mateje Benka doprovází videoklip o trpasličí planetě Pluto. Part Pluta nazpíval Dan Bárta. Klip vznikl na křtu alba, kterého se zúčastnili téměř všichni umělci na něm se podílející.

Autorský projekt vesmírných písní se naživo předvedl na nedávném koncertním křtu. Planety, jejichž protagonisté ten večer chyběli, zastali s přehledem kolegové, takže Dan Bárta si kromě svého Pluta zazpíval ještě Merkur, Ondřej Ruml si k Měsíci dal ještě Julitera a Xavier Baumaxa k Marsu Slunce, na albu nazpívané Richardem Müllerem. Kromě toho se osvědčil také jako zábavný a pohotový průvodce celým večerem, když dokázal zaujmout přítomné děti a dvojsmyslnými průpovídkami rozesmát jejich dospělé průvodce i svoje kolegy na pódiu a v zákulisí.
Album vesmírných písní je sice primárně určeno dětem, skvěle vystavěné a bravurně zahrané skladby ve špičkovém podání všech zpěváků ovšem zaujmou i dospělé. „…Planety jsou jasným důkazem toho, že lze dělat kvalitní a chytrou muziku, kterou ocení všechny věkové kategorie. Ten večer mohli být dospělí zase na chvíli dětmi a děti si nesly domů krásný zážitek. A na našem nebi se objevilo nové souhvězdí. Souhvězdí Benko, které bude zářit navždy.“ (ireport.cz, 22.1.2016)

Teaser k albu:Related photos

fotofoto
fotofoto
foto