Skupina UDG vyrazila na turné s Xindlem X a Voxelem a už za týden vydá album Emotikon.novinka 03.03.2016, Marek

UDG vyrazili těsně před vydáním nového studiového alba Emotikon na turné s písničkáři Xindlem X a Voxelem. Myšlenka společného turné zrála v hlavách zmíněných umělců dlouho a první prověrka takového počinu proběhla vloni na několika vystoupeních ještě bez Voxela. Nyní jsou už všichni v plné polní a čeká je řada – mnohde již vyprodaných – zastávek.
Skupina UDG navíc už příští pátek vydá album Emotikon. „Leitmotivem desky jsou emoce. Každá písnička vyjadřuje nějaký pocit. Název Emotikon tedy nejlépe vystihuje její atmosféru jedním slovem,“ vysvětluje zrod titulu alba zpěvák Petr Vrzák.
„Deska“ je to doslova dlouhohrající, protože z kapelního výběrového řízení nakonec vzešla kolekce 16 nových písní: „Nebyli jsme schopni se dohodnout, která ze skladeb by na ní neměla být. Samozřejmě věříme, že jsme nakonec vybrali ‚to nejlepší‘,“ dodává kytarista Tomáš Volt Vohradský.
UDG oslovili ke spolupráci na některých písních hosty, z těch zpívajících Jakuba Děkana (Atmo Music), Mirku Miškechovou (Xindl X - Cudzinka v tvojej zemi) a mladičkou zpěvačku Rinu. O obal desky se postaral dvorní grafik kapely Maťo Mišík.

Skupina UDG (Useless Demi Gods) vznikla před 18 lety a první velký zlom v její kariéře bylo vítězství v soutěži Coca Cola Popstar v roce 2004. Doposud vydala čtyři studiová alba – Ztraceni v inspiracích, Buď a Nebe, Autoportrét a Akrobat. V hudebních cenách Žebřík dvakrát zvítězila v kategorii skupina roku. Hraje v ustálené sestavě Petr Vrzák (zpěv), Pavel Vrzák (basa), Adam Kupera (zpěv, saxofon), Bohumil Němeček (kytara), Tomáš Staněk (bicí), Tomáš Vohradský (kytara).

Zde se můžete podívat, jak o (nejen) albu hovoří zástupci kapely:

Related photos

fotofoto

Fotografie: Roman Černý