singer

Mista

Soňa Kurucová

Birth: 19.01.1987, Bratislava , SlovakiaMista
Zdroj: NK Factory


Buď správcem tohoto profiluZpěvačka Mista žije od léta 2011 v Praze. Má za sebou klasické hudební vzdělání, a to konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

Ovšem po dvaceti letech pravidelného cvičení na housle a klavír se rozhodne zachránit své duševní zdraví radikální změnou. A to jednak změnou prostředí, ale hlavně TANEČNÍ HUDBOU.

"Mám pocit, jako bych byla 20 let zavřená v místnosti bez oken. Je mi 24 let a mám v sobě víc energie, než jsem si myslela. Chci ven a navíc se chci bavit," říká mladá zpěvačka.

Slovenskou zpěvačku Mistu jsme mohli poprvé zaznamenat minulý rok v létě, kdy představila svůj první singl "Rock It (United)". Stejného úspěchu dosáhla i s následujícím songem "Never Hide", který jí otevřel dveře i do zahraniční. Díky následné nabídky na spolupráci s německým vydavatelstvím A45 došlo k propojení krásné blondýnky Misty s producenty rumunského tanečního projektu Morandi (určitě si pamatujete na hity "Angels" a "Save Me"), kteří pro ni napsali nedávný hit "Ca$h Out".

Třetí singl bodoval nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v rádiích a klubech po celém Německu, Španělsku, Holandsku, Rumunsku nebo Belgii. Německý label A45 viděl v Mistě velký potenciál a všechny tři singly nabídl svému asijskému partnerovi - jednomu z největších tanečních vydavatelství - ToCo International, divize Asia. Ten okamžitě zareagoval, oslovil management zpěvačky a pozval ji na turné po nejvýznamnějších čínských klubech. První část turné má zpěvačka již za sebou, další koncerty jí čekají jen pár dní před Vánoci...

Nyní má Mista úplně jinou prioritu! Konečně totiž přichází se svojí první deskou s názvem "Show Me", jejíž vydání doprovází stejnojmenný singl, ke kterému si zpěvačka složila hudbu. Vlohy pro to rozhodně má. To, že klasické hudební vzdělání a hodiny pravidelného cvičení na housle a klavír mohou zaútočit i na taneční parkety, potvrzují taneční vypalovačky na desce "Show Me", kterou Mista vydala již v listopadu 2012.

Added: 29.05.2014, Marek