singer

Late

Birth: Zlín, Czech RepublicLate
Správce tohoto profilu
rajo101


Late - rapper a textař - se hip-hopu věnuje už od roku 1995, jeho počátky ovšem nejsou spojeny s rapem, nýbrž s break-dancem. Během chystání společného vystoupení s jinou zlínskou „rapovou” bandou se seznamuje také s Headdym a v roce 1996 už spolu tvoří pecky v jedné z prvních českých hip-hopových kapel X-Kult. Tam kromě svých prvních textů začal zkoušet i svůj první rapový „volný styl”. Nejdřív společně s ostatními nahrával své freestyly na kazety, později je jako jediný z bandy začal prezentovat i na koncertech X-Kultu jako součást show. V době, kdy se freestylu věnoval aktivně, byl jedním z nejvýraznějších a nejoceňovanějších MCs v této disciplíně a vyhrál nespočet battlů. O několik let pozděj už jako Late z DFT, například vyhrává v pražském Paláci Akropolis prestižní rapový freestyle battle HIP-HOP FOUNDATION.

Po zániku X-Kultu se o rok později stává spoluzakladatelem nové kapely DeFuckTo, které dokázalo proniknout se svými hity do všech koutů celého rapového Česko-Slovenska. Na albech Demo 99, Pár Vět a Sólo pro dva je autorem zhruba poloviny textů DFT, čímž se výrazně podílel na utváření jejího stylu. Díky svému specifickému projevu a flow byl od počátku považován za jednoho z nejlepších MCs na naší scéně.

Po rozpadu DFT v roce 2006 se stahuje do ústraní scény a zůstává zcela neaktivní. Nazpět se vrací až společně s comebackem kapely a novým albem DFT v roce 2010.

Added: 11.06.2014, rajo101