Musician

Pavel Plch

Birth: Czech RepublicPavel Plch
Správce tohoto profilu
rajo101


Ač si na něm příliš nezakládá a ač na to vůbec nevypadá je to jeden z členů s uměleckým vzděláním - operní zpěv na konzervatoři a muzikálové herectví na JAMU, předtím však ještě i strojní průmyslovka neb ho kdysi učaroval 3 metry vysoký model jeřábu v umístěný v přízemí této budovy.

Po divadelním angažmá i hostování v různých brněnských divadlech zakotvil spíše u muziky, ale návrat na divadelní prkna nevylučuje... V hudbě v dětských letech začínal Lidovou školou umění na akordeon, později elektrickou kytarou v big-beatu, klavírem na konzervatoři až jakožto zpívající kytarista skončil u bubínků, které mu byly na první zkoušce přiděleny neb "kolega kytarista měl lepší kytaru" ...Účinkoval ve skupinách Alabama bar (rock -Brno), F.T. Prim (tramp/folk -Brno), Tomáš Kočko a Orch. (world music z Beskyd), Natalika (world music-Brno), j.h. Ivo Cicvárek (písničkář), j.h. Mošny (vokální skupina). Jumping Drums (soubor bicích nástrojů - severní Morava). Zatím nejdelší angažmá bez přerušení bylo nedávné 11 leté působení v brněnské skupině Kamelot, po kterém se vrátil zpět do své oblíbené staronové kapely. Krom toho hostuje s dalšími skupinami např. Passage (severní Čechy), Javory Beat Hany a Petra Ulrychových, či divadelní koncerty s multiumělcem Vítem Šujanem, divadelním spolkem Slawjena, s brněnským Filharmonickým sborem či se svými muzikálovými kolegy Robertem Jíchou, Janou Musilovou, Dashou a dalšími.

Doma má malé nahrávací studio, které částěčně využívá i pro svůj domovský Kočko Orchestr, takže si od muziky moc neodpočine. Ve volných chvílích ještě vypomáhá ve velkoobchodě a autoservisu (ačkoli autům moc nerozumí) či v počítačové firmě (ačkoli počítačům rozumí ještě o něco méně) nebo jezdí po republice jako zvukař či tráví čas v Městském divadle Brno pro změnu u světel - zřejmě nějaká temná nevyléčitelná workoholická úchylka.

Po představení v divadle s oblibou říkává: "Já jsem spíš muzikant ..." , po koncertě s kapelou zase říká: "Já jsem spíš herec ..."

Perlička: rád je hezky oblečený, ostříhaný, navoněný - určitě by udělal díru do světa modelingu ač on sám tvrdí že to není pravda

Added: 26.07.2014, rajo101