singer

Viktor Sodoma

Birth: 05.07.1945, Praha, Czech RepublicViktor Sodoma
Buď správcem tohoto profilu


Viktor Sodoma (* 5. července 1945 v Praze) je český zpěvák a podnikatel, zahrál si i několik drobných epizodních roliček v několika českých filmech.

Jedná se o jednoho z průkopníků české rokenrolové a bigbeatové éry 60. let 20. století, zpěváka skupiny Flamengo a The Matadors. Viktor pochází z umělecké rodiny, tatínek František Viktor Sodoma byl známý český výtvarník, jenž společně se se svojí manželkou Vlastou spoluzakládal pražskou kavárnu Reduta. Odtud se také znal s Jiřím Suchým, který mladému Viktorovi zajistil angažmá v Divadle Semafor. Po úvodním semaforském období nastala éra bigbeatová, jež prakticky skončila s příchodem normalizace po roce 1968. Viktor se opět vrátil do Divadla Semafor, kde začal spolupracovat s Václavem Zahradníkem a zpívat jednoduchou pop‑music v kapele Františko Ringo Čecha.

V současné době se věnuje podnikání a vystupuje pouze příležitostně v různých revivalově zaměřených programech a v Semaforu.

Viktor Sodoma je uveden v Cibulkových seznamech v kategoriích agent a tajný spolupracovník pod krycím jménem Matador, evidenční číslo 24 915.

Added: 16.08.2014, martin