singer

Pavel VítekBirth: 30.09.1962, Olomouc, Czech RepublicPavel Vítek

Buď správcem tohoto profilu


Pavel Vítek (* 30. září 1962 Olomouc) je zpěvák populární hudby a muzikálový herec.

Po maturitě na gymnáziu v Olomouci absolvoval divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor herectví.

Získal angažmá v Hudebním divadle Karlín a později, v roce 1986, se prosadil také v pop music hitem Má svůj den, na který navázal albem Vůně tvý kůže. Od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích v Praze.

Zpíval s operní divou Evou Urbanovou duet z muzikálu Fantom opery, vystupoval v Německu, Maďarsku, ve Finsku, v USA, na Slovensku a na Kanárských ostrovech. Vystupoval i na významných koncertech českého šoubyznysu – (Karel Gott 60, Karel Svoboda 65, Králové muzikálu v opeře, Královny poprvé na Karlštejně a dalších). V únoru 2007 zpíval jako host Evy Pilarové v legendární Rainbow Room v Rockefeller Centre v New Yorku na plese Beseda Ball, které pořádalo České centrum v New Yorku. V říjnu 2007 vystoupil společně s Evou Pilarovou v káhirské Opeře.

18. srpna 2008 poprvé po deseti letech vystoupil na samostatném koncertu Pavel Vítek a přátelé. Vyprodaná show s hosty Evou Pilarovou, Kateřinou Brožovou, Josefem Vojtkem a Šárkou Vaňkovou se uskutečnila pod širým nebem na hradě Karlštejn.

1. října 2009 vydal u pražského nakladatelství XYZ kulinářský cestopis Cesty, které voní jídlem.

Od roku 2010 dabuje pro pásmo Animáček v seriálu Šmoulové postavu Poety.

9. srpna 2011 se coververzí hitu Karla Gotta Když milenky pláčou vrátil do hitparády českých rádií. Podle žebříčku RadioCZ oficiální TOP 50 se nejlépe umístil na 6. pozici a v hitparádě se držel 13 týdnů.

V srpnu 2012 účinkoval v pořadu VIP Prostřeno! na televizní stanici Prima family. Díl, v němž vařil pro Evu Pilarovou, Janu Šulcovou a Roberta Vana, sledovalo rekordních 1 052 300 diváků.

V září 2012 u příležitosti životního jubilea Pavla Vítka vydalo vydavatelství Supraphon kompilaci Má svůj den, která obsahuje průřez zpěvákovou tvorbou od roku 1986 do roku 2010. Album se dostalo na přední příčky prodejů na supraphononline.cz, stejně jako skladby Mít sen a jemu se vzdát a I Love You, baby.


2014-10-22, martin