singer

Elis Mráz

Eliška Mrázová

Birth: 06.08.1994, Ostrava, Czech RepublicElis Mráz
Buď správcem tohoto profilu


Elis je česká zpěvačka a skladatelka.

Jejím druhým místem v mezinárodní pěvecké soutěži GOLDEN LUTE 2011 si získala pozornost jako zpěvačka a její prvním singlem Depressing Valentine´s také jako skladatelka.

Nazpívala vokály a jeden duet Fernandu Saundersovi, který hrál např. s Ericem Claptonem, Susan Vega, Lou Reedem atd. do jeho nového CD Plant s Seed a Fernando nahrál Elis basu do písně Feel sorry for you. O rok později se společně představili na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava. Fernando Elis na CD věnoval jednu skladbu a to ,,I can´t live without you.“

V červenci 2012 zpívala Elis na Velehradě před 40tisíci posluchači v rámci setkání na Dnech lidí dobré vůle.

V létě 2012 dostala příležitost složit k pohádkovému animovanému seriálu ,, Staré pověsti české“ úvodní píseň s názvem ,,Češi jaksepatří“ , který se vysílal na CS MINI.

Během roku 2013 Elis získala 3.místo v prestižní americko-britské hitparádě BEAT100 za píseň Letter to Mom (Píseň mamince), inspirovanou skutečným dopisem z koncentračního tábora (v české verzi Poslední psaní) a v lednu 2014 obsadila s písní Shubidu 2.místo. Stejný úspěch zopakovala s písní Unfaithful Man. Díky těmto oceněním o Elis píší britské hudební časopisy a servery.

Elis podepsala smlouvu s italským producentem CDF produzioni a píseň SHUBIDU se hraje v Itálii, Švýcarsku, Slovinsku, Bosně, Polsku, Rusku a na Ukrajině.

V tomto roce (2013) dostala příležitost složit hudbu k úspěšnému pořadu České televize Draci v hrnci, který se vysílá na ČT:D. Zde poprvé zazněly skladby Shubidu a Spring reggae pouze v hlasové úpravě (ve spolupráci se zpěvákem Patrikem Kee).

K této příležitosti si Elis koupila ukulele a začala mířit svou tvorbu právě na něj, kdy začala skládat reggae , rytmičtější veselejší písně a nasměrovala se opět jiným směrem.

Na konci roku 2013 vydala Elis sve debutove album SHUBIDU .

Během roku 2014 se stala osmifinalistkou Hlasu Československa a letní tváří reklamní kampaně Coca-Cola "Řekni to písní".

Jejímu zpěvu dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu Shubidu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil výrazný talent.

Added: 05.12.2014, martin