singer

Jakub Hübner

Birth: 10.04.1989, Benešov, Czech RepublicJakub Hübner
Buď správcem tohoto profilu


Narodil jsem se 10.4.1989 v Benešově u Prahy a už od útlého věku mě lákalo zpívat si se zpěváky a zpěvačkami, když běžela nějaká písnička v rádiu...A jelikož rodiče nechtěli moje neustálé pěvecké pokusy poslouchat pořád dokola, rozhodli se mě v mých 10 letech přihlásit do Kühnova dětského sboru v Praze, který v mládí navštěvovala třeba Leona Machálková nebo Bára Basiková. Sbor mě naučil, jak mám doopravdy zpívat a vystupovat. Jelikož jsem ale ve 12 letech začal mít více zájmů a více práce se školou, sboru jsem zanechal a začal být sám sobě učitelem. Koncem roku 2005 jsem natočil svou první píseň ve studiu UHL RECORDS, na kterou jsem pozval i mou kamarádku Danielu Štěrbovou. Jednalo se o duet Everything Burns z filmu Fantastic 4, původně od Bena Moodyho a zpěvačky Anastacii. Od té doby zde natáčím většinu skladeb. Původně jen cover verze známých písní. Ovšem po nějaké době jsem chtěl mít konečně svůj vlastní autorský singl. Až se mi podařilo složit píseň Piece Of My Soul s pomocí zpěvačky a také dobré hráčky na kytaru Lenshy. Začátkem roku 2007 jsem poznal Johnyho Bartoschka, který mi nabídl funkci osobního hudebního skladatele. Okamžitě jsem se toho ujal a začal psát texty do hudby, kterou skládá právě Johny. A tak vznikl hudební projekt EASE, ve kterém jsem působil cca. rok. Bohužel, v současné době kvůli neshodám už projekt nemá dalšího působení.

Projekt ve kterém jsem také zpíval je kapela City Of Autumn (dříve Cold Black Clown), se kterou jsem natočil dvě 10 skladbová DEMA, která putovala do USA, přesněji na Floridu do slunného Miami. Naše hudba byla hrána také v jednom z Chicagských radií.

Má hudební tvorba se v současnosti skládá především z převzatých (cover) písní. Občas se mi povede zplodit také sólové autorské písně s pomocí nadaných muzikantů. Například skladba The Sleeping Town, kterou jsem natočil před Vánoci 2008 ve spolupráci s kapelou Innocens a skladatelem Antonínem Charvátem. Píseň byla oficiálně věnována nadaci Venduly Svobodové Kapka naděje. Dále to jsou singly Piece Of My Soul, Nevěřím, Find The Sun, Nechci odejít, About Us, duet New Life a další.

Můj největší dosavadní životní úspěch je ovšem přijetí na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze na obor muzikál, kde jsem dělal 15. a 16.4. 2009 talentové zkoušky. Tím jsem si splnil jeden ze svých snů, a také doufám, že mě konzervatoř posune dál a stanu se opravdovým profíkem. :)

Od konce března 2010 se také stávám zpěvákem kapely The Travelers se kterou plánujeme natočení desky během roku 2011 a také koncerty. Náš první koncert v pražském Rock Cafe se uskutečnil 1.7.2011.

Added: 14.12.2014, martin