singer

Hana Buštíková

Birth: 02.02.1950, Valašské Meziříčí, Czech RepublicHana Buštíková
Buď správcem tohoto profilu


Hanka Buštíková se narodila 2. 2. 1950 ve Valašském Meziříčí, v okrese Vsetín. Podařilo se jí vystudovat stavební průmyslovku a nějaký čas pracovala jako projektant v rožnovské Tesle.

Měla ráda zpěv a svůj čas věnovala amatérskému zpěvu, se kterým se zúčastnila několika soutěží. Profesionálně se svému koníčku začala věnovat v ostravské skupině Bukanýři (1972 – 1975) a když odešla do Prahy, kde očekávala větší šance, prozpívala se až do programů Josefa Laufera a Jiřího Korna.

Využila stejnou krevní skupinu s Danou Vlkovou a vzniklo vokální duo Kamélie, které se chytlavými písničkami pro nenáročné posluchače uchytily a získaly si přízeň, jak u nás, tak i v zahraničí, především v bývalém NDR. Pamatuji si na rok 1982, kdy se zúčastnily srazu a oslav přátelství v Magdeburgu, kdy přijelo z Československa množství hostů jako Emil a Dana Zátopkovi, doktor Sova alias Ladislav Chudík i náš první kosmonaut Vladimír Remek. Děvčata z Kamélií bouraly sály svými melodiemi, jako Cukr, káva, limonáda, Oranžádu ráda mám, neustále zvaly tanečníky na parket a kolem půlnoci, kdy chtěly odjet, a fanoušci obklíčili jejich auto, ještě dávaly autogramy. Celá super akce měla jednu chybu, z 90 % se hovořilo německy a bylo i hodně Čechů, jako já, kteří nerozuměli jedinému slovu.

Sympatická zpěvačka využila svých pěveckých kvalit a objevila se i ve filmu, převážně v rolích zpěvaček a v hudebních komédiích jako Muž z Londýna (1974), v posledním filmu Jiřiny Šejbalové Sólo pro starou dámu ( 1978). Když v 80. letech Zdeněk Podskalský připravoval Trhák, tak s Dagmar Veškrnovou – Havlovou a s Olinkou Blechovou hrály dcery hajnému Horynovi ( Waldemar Matuška).

V retrokomédii Anděl s ďáblem v těle (1983), režiséra Matějky, hrála s Jiřím Kornem, šantánovou, manželskou dvojici. Ve filmech Pokus o vraždu ( 1973) a Hodina života (1981), když ji nevidíme, tak slyšíme její hlas.

Hance stavební průmyslovka hodně pomohla, kdy využila svých znalostí při rekonstrukci chalupy, kdy si většinu prací udělala sama a Tv divákům se se svým kutitelstvím i pochlubila..

Added: 06.02.2015, martin