Musician

Daniel Šoltis

Birth: 03.06.1982, Košice, SlovakiaDaniel Šoltis
Buď správcem tohoto profilu


Absolvent bakalářského studia a student magisterského studia na Jazzové Akademie v Katowicích. Studoval také konzervatoř v Košicích, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. Od vzniku kapely působí nejenom jako bubeník ale také jako její manager a zástupce.

Spolupracoval s řadou osobností české i zahraniční hudební scény jako je David Dorůžka (CZ/FR), Petr Zelenka (CZ/FR), Jaromír Honzák (CZ), Felix Slováček (CZ), Karel Růžička jr. (CZ/USA), Grzegorz Nagorski (PL), Ed Partyka (USA), Steve Walsh (USA), Janette Robin (USA), Ingrid Jensen (Canada), Rich Perry (USA). V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži “Junior Jazz“ ocenění „Nejlepší jazzová skupina roku 2003″ a také ocenění „Sólista roku 2004″ na stejné soutěži. V roce 2009 byl oceněn prestížní cenou “Grand Prix“ (jazz.osobnost roku 2009) vrámci jazzovéo festivalu Jazz nad Odrou ve Wroclawi (PL).

Je také členem kapel : IMT Smile (SK), Lenka Dusilová Band (CZ), Project Z (CZ/ESP). V roce 2005 se s hudebním seskupením OPEN SEXTET zúčastnil prestižního jazzového festivalu v Montreux (Švýcarsko). V roce 2007 spolupracoval na cd Dua “Tarafuki“ Auris.

Added: 27.02.2015, Marek