singer | Musician

Šrája

Birth: Ledenice, Czech RepublicŠrája
Buď správcem tohoto profilu


Na vyšším stupni hudební scény se pohybuji už více než rok. Patřím totiž mezi Otce zakladatele ledenického undergroundu a samozřejmě jsem také členem hlavní tváře tohoto žánru v Ledenicích. Onou tváří je Šrájaband, pro který jsem napsal valnou většinu hitů.

Tato legendární skupina si ale dala tvůrčí pauzu, a tak jsem měl najednou pět let volných. Řekl jsem si tedy, že udělám pár věcí jen pro sebe a kytaru (která zas tak moje není, ale já jí jednou vrátím).

Náhoda tomu chtěla, že k tomuto názoru jsem dospěl zrovna na půlročním pobytu v Rakousku, kde jsem měl na takovéto věci spoustu času. Za dva týdny jsem tedy napsal a zhudebnil 10 písní. K tomu jsem přidal 3, které jsem chtěl někdy využít pro Šrájaband a poté jsem vykřikl Heuréka!

Pak už jen stačilo kontaktovat nejlepšího fotografa z celé Nedabyle a poprosit ho o pár promo fotek, abych vypadal jako moderní umělec. Poté jsem si doma sedl na židli (zelená se žlutým opěradlem) a vše jsem nahrál.

21.12.2011 mi vyšel debut s názvem 000000001, který je opatřen naprosto příšerným zvukem. Ten byl slavnostně pokřťěn dva týdny před vydáním! a to přesně 3. nebo 4. prosince 2011 v Café Hostel v Českých budějovicích.

Poté už jsem jen čekal, až se budou valit peníze. A jestli jsem nezmoudřel, čekám na ně doteď.

Added: 07.03.2015, martin