singer

Marek Ztracený

Marek Slodičák

Birth: 26.02.1985, Železná Ruda, Czech RepublicMarek Ztracený
Zdroj: SUPRAPHON a. s.


Buď správcem tohoto profilu


Marek Ztracený vlastním jménem Miroslav Slodičák (* 26. února 1985 Železná Ruda) je český zpěvák a skladatel, pocházející ze západních Čech, ze Železné Rudy na Klatovsku. Držitel mnoha hudebních ocenění např. Objev roku 2008 Český slavík nebo nejprodávanější debutové desky.

Již od dětství se věnoval hře na klavír a skládání hudby. Díky svému talentu a nadšení vystudoval skladbu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vlastní tvorbu vypiloval během amatérského hraní po piano barech a hotelech.

V showbusinessu se začal výrazněji prosazovat na jaře 2008, kdy se do rádií dostal jeho první singl „Ztrácíš“ který se okamžitě stal hitem a lámal rekordy rádiové hranosti. Téhož roku vydal svoji první desku Ztrácíš která se okamžitě stala zlatou. Následovali úspěšné rádiové písně Něco končí (2009), Pohádky (2009) Je to zlý (2010), Levná instituce (2010), duet s Martou Jandovou Káva a sex (2012), V opilosti (2013) a Sex s ex (2013) která byla v roce 2013 dlouhých 12 týdnů č.1 v hranosti v českých rádií. Na svém kontě má i vánoční hit Snad se něco stane(2013) Marek od roku 2008 odehrál se svojí kapelou přes 450 koncertů včetně vystoupení na největších českých festivalech(Sázava fest, Votvírák, Benátská noc, Colours of Ostrava.....atd) a televizních vystoupení. Do roku 2013 Vydal další dvě alba Pohledy do duše (2010) a V opilosti (2013) a je nyní považován za jednoho z největších hitmakerů své generace. Spolupracoval s Martou Jandovou se kterou nazpívali duet Káva a sex a např. s Annou K. se kterou jel Marek jako host turné v roce 2009. Marek Ztracený má i mezinárodní úspěchy např. vyhrál polský mezinárodní hudební festival PBS Bank Carpatia festival Rzeszow v kategoriích zpěv a nejlepší píseň v konkurenci stovky účinkujících z celé Evropy.

Po úspěchu první alba se přestěhoval z rodné Šumavy do Prahy, kde prožil několik let bouřlivého hudebního života, večírků a společenských akcí. Marek se stal v Praze terčem bulváru, na což si podle svých slov nikdy nezvykl. Média ho spojovala s několika známými ženami, např. zpěvačkami Martou Jandová, Debbi nebo s finalistkou miss Kateřinou Votavovou. Všechny spekulace se ukončily v roce 2011, když se Markovi narodil syn Marek, kterého mu porodila moderátorka Marcela Skřivánková. Po narození syna se Markův život a přístup mění, stěhuje se i se svou novou rodinou zpátky na Šumavu do Železné Rudy, kde zažívá jedno ze svých klidných, ale hudebně a koncertně velice plodných období.

Added: 06.09.2015, martin