singer

Ben Cristovao

Birth: 08.06.1987, Plzeň, Czech RepublicBen Cristovao
Zdroj: Championship Music


Správce tohoto profilu
otecjakub55@gmail.com


Ben Cristovao (portugalsky Ben Cristóvão da Silva, * 8. června 1987 Plzeň) je zpěvák, textař, herec, bývalý tanečník a vrcholový sportovec (snowboard) česko-angolského původu. Jeho matka pochází z Čech, otec z Luandy.

V roce 2009 byl finalistou talentové soutěže Česko Slovenská Superstar, kde skončil na 7. místě.
Zkušenosti získané účinkováním v této soutěži jej motivovaly k dalšímu zaměření na svou pěveckou kariéru. V roce 2010 vydal debutové album Definitely Different., nejúspěšnějšími singly alba jsou písně Give Some More a Put It On Me. Rok poté (2011) vychází druhé řadové album Benny Cristo. Deska obsahuje píseň s Monikou Bagárovou Chci a hit Na zdraví. Coby předskokan vystupoval například před americkou elektro-popovou skupinou Far East Movement či kubánsko-americkým rapperem Pitbullem.
V roce 2013 byl Ben Cristovao a jeho videoklip Bomby (režie Tomáš Kasal) nominován v kategorii videoklip roku v anketě Český slavík. V tomto roce vydal kromě singlu Bomby také píseň Tělo a Stop. Ben Cristovao se také (společně s dalšími hudebníky jako například David Koller, Dan Bárta, Michael Kocáb, Vojta Dyk) zapojil do projektu občanské aktivity Nikagda Nězabuděm, která vyzývala k účasti ve volbách 2013 a varovala před návratem komunistů a inklinaci k Rusku.
V roce 2014 vydá své třetí řadové album Made In Czechoslovakia. Všechna alba byla nahrána ve spolupráci s kanadskými producenty The Glowsticks. Ben Cristovao zpívá v češtině a angličtině a vystupuje s koncertní show aktivně v Čechách I na Slovensku. Jeho oficiální facebookové stránky patří k nejúspěšnějším v počtu fanoušků mezi českými interprety.

Added: 18.02.2014, martin