singer

Markéta Muchová

Markéta Nepomucká

Birth: 30.10.1957, Praha, Czech RepublicMarkéta Muchová
Buď správcem tohoto profilu


Markéta Muchová, vlastním jménem Markéta Nepomucká roz. Markéta Krbušková (* 30. října 1957 Praha), je bývalá česká zpěvačka a herečka.

Dvakrát se pokoušela dostat na DAMU, leč neúspěšně. Na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých se objevila v malých rolích ve snímcích Šestapadesát neomluvených hodin, Lásky mezi kapkami deště a Od vraždy jenom krok ke lži. V té době se živila jako manekýna a fotomodelka; její hudební kariéra odstartovala v roce 1983, kdy si ji vyhlédl do videoklipu k písni Dobrý den František Ringo Čech. Nakonec v této písni i zpívala. Díky tomuto si jí všiml hudební producent František Janeček, který ji vzal do své kapely Kroky Františka Janečka. Ocitla se tak po boku Michala Davida či Pavla Horňáka.

Markéta přijala na Janečkovu radu umělecký pseudonym Muchová. V roce 1985 vydala úspěšné album Superden, jehož se prodalo na 50 000[zdroj?] kusů, a v anketě Zlatý slavík obsadila v kategorii Zpěvačka roku desáté místo. V roce 1987 se provdala za kytaristu z Kroků Františka Janečka Jiřího Nepomuckého, se kterým měla dva potomky – v roce 1988 syna Jiřího a o dva roky později syna Jana. S narozením prvého syna se Muchová stáhla ze světa šoubyznysu a ukončila svoji uměleckou kariéru. Jejími nejznámějšími písněmi jsou Aha... nebo Běž domů, běž.

Markétě Muchové byly v dobách její pěvecké kariéry vyčítány pěvecké nedostatky ve zpěvu, které však vyrovnávala svým vzhledem, díky němuž byla zejména u mužské části populace dosti oblíbená.

Added: 31.10.2017, martin