singer

Dasha

Dagmar Sobková

Birth: 27.06.1981, Zlín, Czech RepublicDasha
Zdroj: SUPRAPHON a. s.


Buď správcem tohoto profilu


Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková (* 27. června 1981) je česká zpěvačka a muzikálová herečka, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010.

Zpěvu a hudbě se věnuje od dětství, kdy hrála na housle a zpívala v pěveckém sboru Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

V roce 1996 vyhrála pěveckou soutěž mládeže Zlíntalent. Po studiu zpěvu na Pražské konzervatoři u Lídy Nopové se od roku 1998 stala doprovodnou zpěvačkou Karla Gotta, později začala spolupracovat i s Helenou Vondráčkovou.

Jde také o velmi obsazovanou a úspěšnou muzikálovou herečku a zpěvačku, která vystupovala na mnoha významných českých hudebních scénách včetně Hudebního divadla v Karlíně nebo na jevišti plzeňského Plzeňského divadla J. K. Tyla, kde ztvárnila postavu Máří Magdaleny ve světově proslulém muzikálu Jesus Christ Superstar. Za tuto roli v roce 2010 pak obdržela Cenu Thálie.

Jako sólistka vystupuje i samostatně v kapelách Moondance Orchestra a Pájky Pájk kapelníka a svého přítele Martina Kumžáka.

V roce 2009 propůjčila český zpívaný hlas Tianě (Anika Noni Rose, mluvené slovo nadabovala Zuzana Kajnarová) v Disneyovce Princezna a žabák.

Od prosince 2011 vysílá společně se zpěvákem Janem Smigmatorem hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Added: 19.12.2017, martin