singer

Patrik Beránek

Birth: Czech RepublicPatrik Beránek
Buď správcem tohoto profilu


2016 – Hledání zpěváka do kapely probíhá už tak dlouho, až se Patrik Beránek rozhodne zpívat a hrát sám - jen s akustikou. A proto na jaře začíná pár koncerty u Tucana ve Valašském Meziříčí, přes léto pak převážně v Rožnově pod Radhoštěm a také na menších okolních festivalech. Vystoupení tvoří převážně převzaté písně. Ze zdravotních důvodů nastává více než půlroční hudební pauza. (opravdu se nevyplácí hrát na kytaru kolem 10 hodin denně :) )

2017 – Na jaře se pomalu začíná oprašovat kytara ve Valmezáckém M – klubu, v repertoáru se objevuje více vlastní tvorby než převzatých písní. V červnu se vydává do Nizozemí, kde čerpá novou inspiraci, hraje v klubech i na ulicích, převážně města Eindhoven. Přes léto probíhá spousty víkendových koncertů v okolí Rožnova, Zubří a Valmezu. V září se začíná nahrávat první sólové album ve studiu Gloria records s názvem Between the hills (písně vznikly "mezi kopci" na starém Zubří). Pro obohacení nahrávek volí spolupráci s houslistou Filipem Kamasem. Patrik si na album kromě akustické kytary a zpěvu sám nahrává také elektrickou a basovou kytaru. V tomto roce odehrál 31 koncertů.

2018 - Leden tráví ve zkušebně s kapelou Big band - písně jsou kvůli křestu doplněny o nové nástroje - o basu (Filip Bala), kytaru (Erik Bačák), klávesy (Dušan Brus) a housle (Jiří Šnerch). V této sestavě pak album pokřtí 19.ledna ve Valmezáckém M-klubu.

Added: 01.04.2018, martin