singer

Berenika Kohoutová

Birth: 15.02.1991, Praha, Czech RepublicBerenika Kohoutová
Zdroj: Universal Music


Buď správcem tohoto profilu


Berenika Kohoutová, dříve vdaná Čecháková[1] (* 15. února 1991 Praha), je česká herečka, zpěvačka, dabérka, blogerka a spisovatelka.

Narodila se v Praze spisovatelce Ireně Obermannové a hudebníku Danielu Kohoutovi jako jejich druhá dcera po o 8 let starší sestře Rozálii, která je českou režisérkou a dokumentaristkou. Spisovatelka Anna Žídková je její babička a má židovské předky. Její rodiče jsou rozvedení.

Po vystudování Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením, kde byla na oboru klasický zpěv, studovala herectví na Pražské konzervatoři.

Od pěti let byla členkou Bambini di Praga, v sedmi letech přešla do Dismanova rozhlasového souboru, odkud její kroky vedly k umělecké skupině OLDstars. Od dětských let hraje v divadle, v roce 2007 debutovala před kamerou v televizní pohádce Tři srdce jako princezna Jasna. Ve stejném roce také vyhrála soutěž v klasickém zpěvu Jarmily Novotné.

1. května 2016 se provdala za filmového producenta Pavla Čecháka, který je o 16 let starší a je bývalým manželem herečky Tatiany Vilhelmové. Kohoutová přijala i jeho příjmení a starala se s ním o dva syny z předchozího manželství. Pár se ale po roce a půl na podzim 2017 rozvedl.

V letech 2008 až 2010 zpívala ve skupině DiscoBalls, s tou zabodovala hlavně v roce 2009, kdy byla skupina nominovaná na ceny Anděl. V roce 2011 se zaměřila na svůj vlastní hudební projekt nazvaný Femme Plastique, na kterém se podílel mimo jiné i Emil Viklický. V roce 2013 pak vydala právě s Viklickým a dalšími hosty desku Berenika Meets Jazz.

Českým divákům se do paměti vryla hlavně díky epizodě Tatínkova holčička ze seriálu Soukromé pasti, kde si v roce 2008 zahrála hlavní roli znásilněné Veroniky po boku Miroslava Etzlera. Na filmové plátno se poprvé dostala v roce 2011 v komedii Muži v naději a o rok později znovu ve snímku Můj vysvlečenej deník.

Se svou kamarádkou a herečkou Marikou Šoposkou píše od roku 2014 blog Sedmilhářky vycházející na webové stránce www.sedmilharky.cz/ V roce 2016 jim zápisky z blogu vyšly i knižně v nakladatelství Grada pod stejnojmenným názvem.

V roce 2015 se stala jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture, za kterou stojí její matka.

Od roku 2017 hraje v lékařském seriálu Primy, Modrý kód, jednu z hlavních roli, a to MUDr. Zoju Višněvskou. Ve stejném roce ji také Česká televize obsadila do jedné z hlavních rolích v sitcomu Trapný padesátky.

V srpnu 2017 bylo odtajněno, že Berenika je mezi 8 soutěžícími ve 4. řadě úspěšné televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Soutěž běžela od září až do listopadu téhož roku. Za celý průběh soutěže Kohoutová vyhrála během 4 ze 12 večerů a nakonec se stala celkovou vítězkou této série. Ze známých celebrit během této řády ztvárnila například Stevieho Wondera, Katy Perry, Fergie či Charlieho Chaplina. V rozhovorech po skončení soutěže prozradila, že pro ni byla psychicky náročná kvůli probíhajícími rozvodu.

Added: 17.05.2019, martin