singer

Tereza Krippnerová

Birth: Czech RepublicTereza Krippnerová
Zdroj: Wisemusic, s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Tereza Krippnerová je zpěvačka, herečka a moderátorka.

Tereza v dětství studovala na Hudební škole hl. m. Prahy klavír, sólový a sborový zpěv (Zvoneček Praha). Ve čtrnácti letech, kdy si zamilovala Ellu Fitzgerald, Sarah Vaughan nebo Ninu Simone, se v ní probudila láska k jazzové hudbě. I díky tomu po gymnáziu nastoupila na Pražskou konzervatoř v oboru populární hudba a jazz.

V té době zpívala lead vokál v rocksteady a ska kapelách Discoballs a The Spankers, kteří byli roku 2011 nominováni na ceny Anděl a odehráli několik zahraničních turné (Francie, Německo, Brazílie).

Má za sebou řadu hostování v kapelách Green Smatroll, Golden Prague Big Band Prague, J. J. BigBand, Mr. Symarip a další. Hrála v divadle Aqualung – v Žižkovském divadle Járy Cimrmana sezonních projektech francouzských Image Ague, amerických Bread & Puppet Theatre, italských Gruppo Jobel a nabírala zkušenosti s moderováním a namlouváním rozhlasových spotů. Během toho organizovala Klubovou noc festivalu United Islands of Prague (2008–2012). Svá studia dokončila na DAMU v oboru činoherní herectví.

Spoluzaložila a hraje v divadelním souboru BodyVoiceBand, hostuje v divadlech Rokoko, Hybernia (Pixapro, s. r. o.) nebo Indigo Company. Byla obsazena do filmů Případ dvou básníků (ČT, 2019), Toman (2018) či seriálů Vraždy v kruhu a Polda.

Od roku 2017 zpívá se svou dvorní kapelou The Masters, kde hrají hudebníci české jazzové špičky, se kterými letos vydává desku.

Added: 29.05.2019, martin