singer

Eva Burešová

Birth: 22.07.1993, Hlučín, Czech RepublicEva Burešová
Zdroj: Championship Music


Buď správcem tohoto profilu


Eva Salvatore Burešová (* 22. července 1993 Hlučín) je česká zpěvačka a herečka.

K hudbě ji přivedli rodiče, kteří jsou oba hudebníci. Zpěv, konkrétně operní, začala studovat v 8 letech u prof. Sylvie Pivovarčíkové. Začala docházet do operního studia v Národním divadle moravskoslezském. Svůj divadelní debut si odbyla ve 14 letech v dětské opeře Kolotoč v Národním divadle moravskoslezském, tam působila přes rok i v dalších malých rolích nebo ve sboru. Nebylo překvapením, že se rozhodla pro studium na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor Muzikál. Už ve druhém ročníku se jí podařilo získat trojroli Gity, Džamily a služtičky v muzikálu Baron Prášil. Zahrála si company muzikálů Jesus Christ Superstar a Vražda za oponou. Po dvou letech konzervatoř opustila a přešla na studium soukromé mezinárodní konzervatoře, kde studovala obory Muzikál, Jazz a World music.

V roce 2011 se rozhodla zkusit štěstí v televizní soutěži Česko Slovensko má talent 2011, kde na konkurzu předvedla píseň Listen od Beyoncé a nakonec se dostala do finále. Hned další rok (2012) získala roli Ofélie v muzikálu Hamlet: The Rock Opera a koncem roku 2013 se pustila do dalšího muzikálu, Lucie, větší než malé množství lásky, kde ztvárnila opět hlavní roli. Ve stejném roce (2013) se objevila v seriálu Gympl s (r)učením omezeným na TV Nova, kde hrála dceru přísné učitelky „Kobry“ Renatu Koberovou. Zde hrála v druhé a třetí sérii. Další rok (2014) si zahrála společně se svým kolegou ze seriálu Gympl, Davidem Gránským v muzikálu Cyrano, kde spolu ztvárnili ústřední dvojici.

Rok 2015 byl na hlavní muzikálové role také velmi úspěšný a Eva Burešová získala roli Sibyly v muzikálu Sibyla – královna ze Sáby a od konce tohoto roku (2015) účinkuje v Draculovi jako Adriana/Sandra a Lorraine. Na podzim následujícího roku (2016) se objevila jako Aneta v muzikálu Čas růží.

V roce 2017 začala hrát v seriálu Modrý kód roli sestřičky Petry Horvátové a stala se tváří Fashion in the box.

Dne 20. června 2017 se jí narodil syn Nathaniel Adam Salvatore Krásný.

V roce 2018 účinkovala v 5. řadě zábavné show Tvoje tvář má známý hlas na TV Nova, kde obsadila 2. místo. Také se účastnila Eurovision Song CZ, národního kola pro Eurovision Song Contest 2018 s písní Fly, kde skončila třetí a o místo se dělila se zpěvákem Pavlem Calltou.

V roce 2019 skončila v seriálu Modrý kód, aby mohla ztvárnit hlavní roli – Kristýnu „Týnu“ Popelkovou – v seriálu Slunečná.

V roce 2020 byla obsazena do role Perdity v Zimní pohádce na Letních shakespearovských slavnostech, kde zaskočila za herečku Veroniku Arichtevu připravující se na mateřské povinnosti. Vrátila se do zábavné show Tvoje tvář má známý hlas na TV Nova, kde působí jako porotkyně 7. řady a nové 8. řady.

Added: 25.06.2021, martin