singer | Musician

Kaczi

Birth: Frýdek-Místek, Czech RepublicKaczi
Zdroj: Wisemusic, s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Narodila jsem se v pátek 13.září ve Frýdku-Místku a rodiče mi dali jméno Kateřina. U nás doma jsou všichni hudebníci, proto mě muzika provází od prvních výkřiků.

V ZUŠce mě neminul povinný cyklus hry na klavír, později jsem přidala hodiny zpěvu, dramaťák a nakonec i akordeon. Na kytaru mě učil táta.

Po základce jsem se hlásila na herectví, po střední na JAMU, ale marně. Až během studia na Rekreologii v roce 2013 se mi splnil sen a dostala jsem se na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Zde jsem úspěšně absolvovala studium zpěvu.

Zúčastnila jsem se řady soutěží. První výhra byla v pěvecké soutěži Czechtalent 2012 ve Zlíně, kdy vyletěla první vlaštovka v podobě demo CD a videoklipu.

Abych si vydělala, tak jsem dříve na svých cestách hrála na ulicích evropských měst jako Edinburgh, Graz, Vídeň, Berlín, Krakow, Zakopane, Barcelona, Kyjev, Paříž, Praha a v Japonsku.

Dnes mám za sebou řadu klubových koncertů po České republice. Zahrála jsem si například na Portě v Řevnicích, Colours of Ostrava, KVIFF nebo ve studiu Českého rozhlasu Olomouc. V květnu letošního roku připravujeme koncert v novém studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Byla jsem nominována na cenu Jantar 2018 a 2019 v kategorii Interpretka roku.

Napsali o mně:

„Písničkářka Kaczi je nominována za jedinečný pěvecký projev, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy. Zpěvačka vydala v roce 2018 dva kvalitní videoklipy a vystoupila na řadě koncertů s charitativním zaměřením. Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů, přičemž se jí daří vytvořit z individuálních znaků novou interpretační kvalitu.“

(zdroj: Ostravan)

Ve spolupráci s producenty Daliborem Cidlinským jr., Lukášem Chromkem a Tomášem Lacinou jsem vydala v minulém roce EP Polonahá. Nejhranější písní z něj se stala „Nahá“. Díky tomu jsem se stala objevem roku 2018 v TOP 10 na domácí scéně.

Na kontě mám celkem šest klipových singlů a na jaře 2020 jsme zveřejnili nový singl „Milenka“ ve spolupráci s disco-balkánskou kapelou Circus Brothers. Křest proběhla na Lysé Hoře 3. července 2020. Připravuji také nové album, které spatří svět snad na jaře 2021.

Díky, že čtete tyto řádky, že posloucháte hudbu a chodíte na koncerty.

Added: 28.11.2021, martin