singer

Jarek Šimek

Birth: 27.12.1973, Vyškov, Czech RepublicJarek Šimek
Buď správcem tohoto profilu


Jarek Šimek (* 27. prosince 1973, Vyškov) je český zpěvák, textař, hudební skladatel a producent českých i zahraničních umělců.

Spolupracoval s Dodim Battagliou ze skupiny Pooh, Amedeem Minghim, Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Evou Pilarovou a dalšími. Natočil sedm vlastních CD a jeho písně se staly součástí několika kompilačních alb. Zúčastnil se mnoha televizních pořadů a hitparád. Ke svým písním natočil několik videoklipů. Napsal hudbu k muzikálu Naháči. Hrál jednu z hlavních rolí v muzikálu Pomáda a prince v muzikálu Popelka. Nazpíval titulní píseň k české pohádce Kryštof a Kristina. Nyní se věnuje převážně současné popové hudbě.

1984 – sólista dětského pěveckého souboru v Bučovicích pod vedením sbormistryně Aleny Holoubkové.
1990 – založena kapela Lucky boy, která byla oceňována v soutěžích ZUČ – 1. místo v Kroměříži, Vodňanech.
1992-1993 členem Armádního uměleckého souboru v Praze, sólista v Big Bandu Rudolfa Koudelky, začátek profesionální kariéry.
1993 – navázání spolupráce s předním producentem Karlem Vágnerem. Na základě toho vzniklo album Jarek Šimek a různé populární dětské výběry (viz discografie). Hudebním skladatelem Ladislavem Simonem byl obsazen do titulní písně pro pohádku „Kryštof a Kristina“ pod režií Svatavy Simonové.
1994 – s producentem Slávkem Jandou vznikl taneční projekt pod pseudonymem SHIMI. Singlová píseň „Čarodějka“ se objevila v hitparádě Eso na TV Nova a vítězila několik týdnů v hitparádě S. O. S. Premiéra TV. Také bodovala v hitparádách na rádiích (Bonton, Egrensis, Rádio Děčín, atd.). Tisková mediální kampaň – rozhovory, články (Bravo, Popcorn, deník Blesk atd.), titulní strany v Blesk magazín a Maxim magazínu. Účinkování na velkých Mega dance festivalech s předními evropskými hvězdami (East17, Technotronics, Snap), singl pokřtila světoznámá skupina Rednex. Na vystoupeních byla doprovodnou taneční skupinou skupina Free Group, pod vedením Radima Samka. Díky společnému vystoupení s evropskou hvězdnou skupinou Twenty 4 Seven byla Free Group angažována pro taneční show do nového videoklipu který byl vysílán i na MTV.
1996 – nahráno CD v angličtině ve stylu soul, na albu spolupracoval přední Dj – D. J. Neo. Některé skladby z tohoto alba byly vylisovány ve vinylové podobě a tato černá deska byla distribuována přes vydavatelství Aiffel records do Holandska a Belgie
2000 – vznik CD „Ráj andělů“ v latinskoamerických rytmech. Pilotní píseň „V paměti mám“ se držela podle Ifpi 17 týdnů v první desítce nejhranějších českých skladeb, (Rádio Impuls, Český rozhlas, Metuje, atd.). K CD „Ráj andělů“ natočen videoklip "Hola hi jej" na Ibize. Rádio Impuls se stalo předním mediálním partnerem projektu (bigboardová kampaň na CD). Ztvárnění jedné z hlavních rolí Doodyho v české verzi muzikál Pomáda. Páté místo v
2001 – osloven producentem Martinem Hrdinkou a začleněn do projektu Rebelové rock and rollu. Přezpíván známý americký hit Diana. Producent František Janeček obsadil Jarka Šimka do svého muzikálu Popelka, ve kterém Jarek ztvárnil roli prince a zpěvačka Dasha Popelku.
2003 – v tomto roce bylo vydáno album „Život je fajn“, doprovázeno bigboardovou kampaní. Pilotním singlem se stala píseň „Život je fajn“, která byla prezentována v nejsledovanějších zábavných pořadech TV Nova – Rozjezdy pro hvězdy, Dobroty a na TV Prima – Prima jízda. Kmotrou CD se stala Marie Rottrová. Navázaná spolupráce se známou choreografkou a tanečnicí Leonou Qašou Vranou, která vedla choreografii v muzikálech Galileo a Excalibur. Její taneční skupina If dělala doprovodnou show při vystoupeních Jarka.
2003-2005 vznik vlastního nahrávajícího studia. Tvorba hudby, textů, reklamních spotů a aranží pro známé osobnosti české kultury (Sisa Sklovská, Kateřina Brožová, (K. Brožové složil píseň "Zbývá zapomenout" na její CD "Kateřina"), Pavel Vítek, (P. Vítkovi složil písně "Anděl spásy" a "Padáme nocí" na jeho CD Stíny duší), Martin France, Václav Vydra, Petra Janů, Jiří Krampol, (s J. Krampolem natočil CD vtipů "Košilaté vyprávění"), Miroslav Moravec, Jan Přeučil, Marcela Holanová a další).
2006 – vznik nového projektu pod názvem „3 SOUND“ a bylo vydáno album pod stejnojmenným názvem v dance stylu.
2006 – 2007 – sólové album s názvem „Vůle“. Vydává Areca Multimedia. Producent Ihor Byčkivskyj.
2008 – účast na největším mezinárodním festivalu východní Evropy „Slovanský bazar“ v Bělorusku. První český soutěžící v historii festivalu.
2009 – se Zbyňkem Drdou účast na dalším velkém východním pěveckém festivalu „Jurmala“ v Lotyšsku, probíhajícím na lodi Silja na trase Riga – Stockholm (1. místo). Cena poroty na „Carpathia festival“ v polském Rzeszowě.
2010 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu[8] na Krymu (Ukrajina). Účast na mezinárodní pěvecké přehlídce v Gargánu (Itálie). Od 23. července začíná roční spolupráce s Ivetou Bartošovou. Jarek se stává jejím dvorním skladatelem a textařem a nastartoval opět Ivetě její kariéru. Zařizuje doprovodnou kapelu a domlouvá vystoupení. Ze vzniklých písniček realizuje ve svém studiu CD „Děkuju Vám, Andělové“. Funguje zde jako hudební producent. K CD vzniká i videoklip k písni „Děkuju Vám, Andělové“ (natáčí se v Bratislavě). Nejznámějším hitem této spolupráce se stává píseň „Heja heja“.
2011 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu v Petrohradu (Rusko), kde získal 1. místo. Skládá hudbu k muzikálu Naháči a poté ve svém studiu natáčí CD se všemi účinkujícími. Například s Danielou Šinkorovou, Martinem Maxou, Sisou Sklovskou a další. V jeho studiu opět natáčejí D. Mattioli a A. Andrei CD „Insieme 2“ spolu s hosty – největším esem je Helena Vondráčková. Spolupráce s DJ Magix.L a Madalenou Joao. Křest videoklipu „Change The Game“. Jarek složil duet „Plním si sen“ pro Evu Pilarovou a Mirku Roubíkovou.
2013 – spolupráce s italskou hvězdou Dodi Battaglia ze skupiny POOH. Jarek vytvořil aranžmá na italský hit „Ci pensero‘ domani“ skupiny POOH a stal se předsedou dětské poroty v Petrohradě na mezinárodním festivalu „Baltiskaja feria“, kde také zpíval jako host. Účast na největším mezinárodním festivalu v Bělorusku „Slovanský bazar“. Jarek tam usedl do křesla mezinárodní poroty za ČR a zpíval jako host v hlavním programu. Složil hudbu k písni „Nejsi v tom sám“ na nové CD „Touhy“ Heleny Vondráčkové. Připravuje natáčení svého nového videoklipu „Discoteque“. Vznik videa k písni „Ci pensero‘ domani“ s Dodi Battaglia, Andrea Andrei, Davide Mattioli a Ilonou Csákovou.
2014 – vystoupení na prestižním italském hudebním festivalu "Sanremo" jako host z ČR. Dvoj CD "Jarek Šimek, Do teď" a natočen videoklip "Discoteque". Spolupracoval jako aranžér a zpěvák s italskou hvězdou Amedeo Minghi na písni "Emanuela Ed Io". Natočil videoklip k písni "Ci pensero‘ domani" s Dodi Battaglia, Andrea Andrei, Davide Mattioli a Ilonou Csákovou. Účinkování v Sankt-Petěrburg (Rusko) "Baltic Super Star 2014" jako host galavečera a zároveň akreditován do poroty soutěže. Po tragické události, při které zpěvačka Iveta Bartošová zesnula, jako její producent a autor vydal CD "Iveta Naposledy" (poslední písně Ivety Bartošové). Z tohoto CD zrealizoval videoklip k písni "Chci s Tebou vzlétnout", která se stala oblíbenou a nejvyhledávanější skladbou této zpěvačky. CD zaznamenalo veliký úspěch a ohlas. Stalo se po tři týdny nejprodávanějším CD v České republice. Udělal tím tak důstojnou tečku za úspěšnou hudební kariérou této nejsledovanější hvězdy a mediální ikony České republiky.
2015 – Vytvořil nové hudební aranžmá k brněnské verzi nejúspěšnějšího českého muzikálu „Děti ráje“.

Added: 06.12.2021, martin