singer | Musician

Slávek Maděra

Birth: Czech RepublicSlávek Maděra
Buď správcem tohoto profilu


Písničkář, textař, skladatel a producent, známý pořádáním otevřených hudebních scén, sestavil na počátku roku 2019 novou hudební formaci s názvem VilMa. Svou pestrou tvorbou napříč různými žánry, instrumentalitou, bavičstvím a vokální výbavou, dokázal zaujmout diváky na malých, středních i větších scénách už v minulosti. Vrátil se k hudbě po dlouhé době a dnes si užívá svá vystoupení opět na plno.

Slávek je autorem převážné části repertoáru, který VilMa zařadila do svého koncertního programu. Jeho hudební kariéra započala už v roce 1977 na střední škole, kde potkal spolužáka Vladimíra Slavíka, s kterým hrál až do roku 1991. Nejprve jak duo a po třech letech jako trio Luscinia, když k sobě doplnili zpěvačku a flétnistku Alžbetu Šípkovou. Tato skupina i s ohledem na skvělou autorskou invenci dvojice Slavík – Maděra, posbírala od roku 1982 řadu ocenění. Stali se laureáty několika významných festivalů, z nichž se vyplatí jmenovat Hudební festival mladých ve slovenských Bojnicích. A vítězství si také odnesli z oblastního kola Porty v Havířově. Pravidelně byli hosty festivalů v Ostravě, pořádaných Pavlem Dobešem. Několikrát vystupovali v Československé televizi a psalo se o nich ve známém periodiku Mladý svět. Jsou držiteli festivalové ceny města Kroměříž z roku 1986. Jako hosté vystoupili na Děčínské kotvě vedle Dalibora Jandy a Jiřího Vondráčka. Mezinárodní turné po 5 ti státech Evropy (1985), bylo bonbónkem na vrcholu kariéry této úspěšné, dnes již v historii folku zapsané, ale také postupně zapomenuté, hudební formace.

V roce 2017 se Slávek Maděra vrací na hudební scénu. Dvakrát se nominoval do finále pražské Porty, pravidelně účinkuje na Open Mic scénách. V prosinci každoročně uvádí svůj koncertní pořad s názvem: „na Maděru!”. Mezi jeho úspěšnými projekty najdete seriály otevřených písničkářských scén pod názvem Open Mic Slávka Maděry. Podílí se na produkci pražských předkol festivalu Porta a produkuje také divadelní představení Strašidlo cantervillské s Bárou Štěpánovou a Martinem Zounarem v hlavních rolích.

Added: 17.01.2022, martin