singer

Jan Roušar

Birth: Czech RepublicJan Roušar
Zdroj: NetwIN Production


Buď správcem tohoto profilu


Honza Roušar je písničkář, kytarista, zpěvák a imitátor hlasů, jehož autorské písně můžete znát z jeho vlastních koncertů, ale také od populárních osobností české hudební scény. V rodné Příbrami zabodoval už v roce 1997 s autorskou písní na finále Porty v kategorii do 18 let a svou první studiovou nahrávku pořídil ve studiu „Jumbo“ u Jaroslava Samsona Lenka. V příbramském divadle byl k vidění například ve hrách „Filozofská historie“ a „Dalskabáty, hříšná ves“.

Po přestěhování do Prahy hrál a zpíval v lyrikálu „Kudykam“ od Petra Hapky a Michala Horáčka. Souběžně s tím pokračoval ve skládání vlastních autorských písní na texty od Libora Jeníka, Aleše Nováka či Jarmily Moosové a Honzovo první autorské CD „Točí se to dokola“ na sebe nenechalo dlouho čekat a vyšlo v roce 2010.

Honzovy písně zpívají Ondřej Ruml, Ruda z Ostravy, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a další. Na jeho desce „Hemofilická“ už jsou mezi textaři také Ester Kočičková a Miloň Čepelka.

V současné době Honza působí jako muzikant a manažer v hudební agentuře Živý Jukebox, kde naplno uplatňuje svůj talent zpívajícího imitátora. Skvěle napodobí desítky hlasů, mezi ty nejžádanější patří Karel Gott, Richard Müller, Tomáš Klus, Luděk Sobota, Hana Zagorová a Dalibor Janda.

Za zmínku také stojí, že společnost Živý Jukebox je partnerem „Kuřete“ (nadace Pomozte dětem), pro kterou Honza Roušar a Václav Tobrman napsali píseň „Kuřecí song“. Více na webových stránkách www.zivyjukebox.cz nebo www.pomoztedetem.cz

Novinkou je album „Zapět dvanáct“ na kterém, jak už název napovídá je dvanáct písní v geniálních aranžích Jirky Vidasova a s krásnými texty Václava Tobrmana. Kromě Honzy na něm zpívají Petra Hřebíčková, Veronika Bergmanová, Naďa Válová, Gabriela Vermelho, Lucia Šoralová a Barbora Šampalíková.

Added: 23.05.2022, martin