singer

Voxel

Václav Lebeda

Birth: 22.07.1992, Čeladná, Czech RepublicVoxel
Zdroj: Warner Music Czech Republic s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Narodil se 22. července 1992 v Čeladné a o tom, co z něj bude, měl poměrně brzo jasnou představu. Už v prvním levelu se projevoval hlasitým pískání (na příčnou flétnu), jež přerušila až klávesová zkratka a následný upgrade na tetin klavír. Ve třinácti letech přišel první restart – založení punkrockové skupiny Burnout, jež provázelo několik aktualizací mající za následek proměnu nadějného klavíristy v extrovertního zpěváka s elektrickou kytarou zavěšenou okolo krku. S tím souvisela i změna uživatelského prostředí, lidovou školu umění vystřídaly prázdné sály, všudypřítomné nedopalky, pivo a víra v nesmrtelnost punku.

V sedmnácti letech přišel další reload - nabídka na natočení sólového alba, která měla za následek nucený delete kapely. Z nahrávání desky nakonec sešlo, ale Voxel se díky němu seznámil s Daliborem Cidlinským Jr. Ten nejenže se pod zpěvákův debut podepsal jako producent, ale sdílel jeho nahrávky s majitelem vydavatelství Championship Music Lukášem Rychtaříkem a oslovil ke spolupráci Xindla X. „To se mi líbí!“, zaznělo jednohlasně. A vidina Voxelova debutu, slibujícího novou verzi mainstreamu s undergroundovým nadhledem, začala dostávat reálnou podobu.

První singl ´V síti´ utahujícím si ze všech virtuálních antihrdinů startuje exkluzivně na Evropě 2 už v sobotu 28. ledna.

Added: 08.05.2014, martin