singer

Jan Smigmator

Birth: 17.01.1986, Jihlava, Czech RepublicJan Smigmator
Zdroj: SUPRAPHON a. s.


Buď správcem tohoto profilu


Jan Smigmator (* 17. ledna 1986 Jihlava) je český swingový zpěvák, absolvent Pražské konzervatoře a moderátor hudebního pořadu Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

V lednu 2013 vydal Jan Smigmator své debutové album Swing Is Back, na které vybral písně ze svého koncertního repertoáru jako Night and Day, Fly Me To The Moon, All Of Me, Moonlight In Vermont, Our Love Is Here To Stay, nebo They Can’t Take That Away From Me, kterou nazpíval jako duet se zpěvačkou Dashou. Album Swing Is Back otevírá stejnojmenná píseň, jíž pro Jana Smigmatora napsal jazzový klavírista a lékař Svatopluk F. Smola a Jan Smigmator ji opatřil vlastním anglickým textem. Na albu Swing Is Back Jana doprovází jeho Swinging Trio (Vladimír Strnad – klavír, Jan Greifoner – kontrabas, Branko Križek – bicí), instrumentální hosté Markéta Smejkalová – sax, Jan Kyncl – sax, František Tomšíček – trubka, Tomáš Pašek Procházka – bicí a Big Band Felixe Slováčka.

Od prosince 2011 vysílá Jan Smigmator společně se zpěvačkou Dashou vlastní hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu. Každou sobotu krátce po poledni zve posluchače do světa evergreenů, jazzu, swingu a filmových melodií. Častými hudebními hosty Klubu Evergreen jsou Frank Sinatra, Tony Bennett, Mel Tormé, Ray Charles, Paul Anka, Barbra Streisand, Lena Horn, Doris Day, Ella Fitzgerald ale i hvězdy současné hudební scény jako Michael Bublé, Matt Dusk, Roger Cicero, Tom Gaebel, Peter Cincotti, Nikki Yanfosky, Brigitte Zarie, Jumaane Smith, Jammie Cullum a další.

Added: 24.05.2014, martin