Woko Music Club

Jablonec nad Nisou, Podzimní 21klub
16.11.2014, martin

Klub Woko

Jak to začalo?

Po desetiletém chátrání bývalého kina OKO započala na jaře roku 2007 rozsáhlá rekonstrukce tohoto úžasného prostoru. Osm měsíců každodenní dřiny je na prostoru znát a v polovině října 2007 se klub otvírá. Po několika kvalitních akcích začíná mít klub problémy s nevolí sousedů (především nadstandartně aktivním p. Fadrhoncem, kterému by vadila i pantomima), žalující a vymyšlející si konkurence a bůhví koho ještě. Tyto problémy zapříčiní omezený provoz, další stavební i organizační opatření a velké investice. Nakonec se však díky spoustě lidí podaří splnit možné i nemožné a klub může nyní fungovat bez přílišných omezení. Velké díky patří především manželům Kučerovým a manželům Tyrychterovým a všem sousedům jenž podepsali potvrzení o bezproblémovosti klubu. Klub v této chvíli stále prochází úpravami.

Music bar

Kapacita cca 50 míst, osmimetrový bar s kamenou barovou deskou, balkón, dva fotbálky, připojení na internet zdarma, coctail bar, WC a dvě šatny pro návštěvníky koncertů.

Velká scéna

Patnácti metrový bar, balkón, terasovité uspořádání podlahy, aby bylo na kapelu hrající na jevišti 11x6 metrů vidět z každého místa v klubu. Světelný park tvoří 8 programovatelných kvalitních scanů, 6 kusů LED Par 56, 16 kusů Par 64, programovatelný mlhovač, projektor Infocus LP s možností zpětné projekce, plátno 5,5 metru x 3,5 metru. Zvukový aparát na koncerty je systém NEXO ALPHA - 10kW . Koncové zesilovače: Camco - Vortex, QSC řady PL a PL2, mixážní pulty: YAMAHA LS9-32 nebo CREST-AUDIO -X-8 / 32, nebo oba současně - LS9 pro monitory a X-8 jako FOH. Efektové procesory jsou od firem Lexikon,Yamaha,TC, Digitech, dynamické procesory značky LA, Equalizery značky RANE a DBX. Mikrofony Audix, Schure řady SM a BETA, AKG, Sennheiser.

Tuto scénu lze využít také na divadlo, firemní akce, školení atd. Možnost přizpůsobení prostoru jakékoliv akci (rozšíření míst k sezení možné stejně jako stolová úprava). Tento prostor také využívají kapely jako zkušebnu. (možnost domluvy dalších kapel). V prvním patře je zamykatelná šatna s vlastním sociálním zařízením a koupelnou, zázemí klubu a další prostory čekající na rekonstrukci.