Ewa Farna oslaví tento rok 10. narozeniny na české hudební scéně. Nyní představuje nový singl Na ostří nože!novinka

Ač je to neuvěřitelné, tak jedna z našich nejtalentovanějších a nejúspěšnějších zpěvaček Ewa Farna oslaví tento rok 10 let na české hudební scéně. Předčasný dárek nadělila sobě a svým fanouškům již nyní a představuje zbrusu nový singl s názvem Na ostří nože, který je první ochutnávkou z připravované desky, jež Ewa plánuje vydat ještě letos.

„V písničce Na ostří nože upozorňuju na to, že i o vztah, ve kterém se lidé navzájem mají rádi, je třeba pečovat, aby trval věčně. Námět mě napadl, když jsem doma něco krájela a rozčilovala jsem se, že mám tupý nůž. Napadlo mě přirovnání ke vztahu. Mám dvě možnosti, buď můžu nůž ostřit a bude fungovat, nebo koupím nový, ale i ten se jednou přeci otupí,“ vysvětluje Ewa.
Tento námět pak převedla do textu autorská dvojice Sázavský&Chobot, mimo jiné tvůrci textu k písni Leporelo.
„Hudba vznikla na writing camp u mě doma, kdy za mnou do Prahy dorazili dva skladatelé z Polska a jeden švédský producent. Vzali jsme kytaru a zpívali si. Takhle vzniklo pár hezkých nových věcí, jednou z nich je Na ostří nože. Pak se onen švédsky producent Thomas Karlsson ujal mixu i masteringu, a tak jsme myslím docílili propojení už mně příznačné češtiny a mezinárodního (polsko-česko-švýcarského) feelingu,” dodává Ewa.

Nový singl, který Ewa poprvé představila naživo na probíhajícím On Stage Tour s kapelami Nebe a Support Lesbiens, nepostrádá pro ni tolik charakteristický drajv, pověstné emoce, silnou melodii a současný sound.

„Máme za sebou tři koncerty ze společného tour se Support Lesbiens a kapelou Nebe. Zatím je hrozně fajn atmosféra, a to nejen na pódiu, ale i v zákulisí. Baví mě lidem nabídnout trojitou dávku emocí, tak na to fanoušky lákám. I když každá kapela má svůj styl, myslím, že fanoušky může zaujmout každá z nich, není to úplně každý pes jiná ves. Zatím máme pozitivní ohlasy a já jsem se svým rozhodnutím jet poprvé společné turné s jinýma kapelama nadmíru spokojená.“

Mimo jiné Ewa z turné natáčí sérii do pořadu TO nEWA, který je vysílán na playtvak.cz. V příštím dílu zavede diváky do zákulisí za všemi kapelami a je se na co těšit.


Added: 12.04.2016, Marek

Related photos