The Chancers pustili do světa druhý singl Rude Boy Soul, klip se natáčel na kultovních Allnighterechnovinka

Páté album Trigger Warning česko-britské kapely vyšlo v lednu na vinylu a digitálně. Po prvním singlu Blue Beat Attack ze zmiňované desky přichází na řadu další klip, tentokrát k songu Rude Boy Soul. Ten představili premiérově během včerejší akce v klubu Buben, který je pro kapelu takřka druhým domovem.

Natáčení klipu Rude Boy Soul bylo velmi spontánní. Na desce Trigger Warning, kterou produkoval uznávané britský hudebník Ed Rome, dali The Chancers mimo jiné průchod své vášni k soulu. A to už byl jen krok k nápadu natočit klip na kultovních soulových akcích, které se u nás konají pod značkou Prague Allnighters a alespoň trochu tak zachytit jejich neopakovatelnou atmosféru.

“Režisér Bob Bausner nám řekl, ať se prostě bavíme jako obvykle a přitom nás i ostatní tanečníky dokumentárním způsobem a tak, že jsme o tom leckdy netušili, natáčel. To potom spojil se záběry, které jsme udělali v klubu Royal, kam se soulové Allnightery v květnu stěhují. Nešlo nám o to vyprávět jakýkoliv příběh, ale mnohem spíš o zachycení jedinečnosti, kterou v sobě tyhle akce i soulová hudba mají,” dodává saxofonista kapely Honza Vedral.

Rude Boy Soul byla první skladba, kterou měla kapela na Trigger Warning hotovou. Napsal ji kytarista Marco McKee a propletl v ní většinu zdrojů, ze kterých The Chancers vycházejí. Rude Boy Soul se netýká jen hudby, ale i stavu duše a přístupu ke světu a k životu, zachycuje to věčné snoubení drzosti a elegance, které bylo vlastní nejen northernsoulovému hnutí.

“Chceme vyjádřit velký dík celé partě kolem Prague Allnighters, Kočkovi, Pathovi, Bukvičákovi a všem, kteří nepřestávají lovit a povedlo se jim svým zapálením pro věc a duší z ničeho vytvořit kult,” doplňují The Chancers.

Co se týče dalších novinek kolem The Chancers, právě v těchto dnech vstupuje jejich nová deska Trigger Warning do mezinárodní distribuce na značce Unrest Records. Kapela zároveň přispěla akustickou verzí písně Missing Words na chystanou britskou charitativní kompilaci Specialized. Také se připravuje na festivalovou sezónu, na které se krom klasické sestavy představí i v nečekané, akustické poloze. Jak to bude znít, se fanoušci budou mít šanci přesvědčit již brzy. Stačí The Chancers sledovat na Facebooku (https://www.facebook.com/thechancers/).


Added: 09.05.2016, Marek

Related photos

fotofoto
foto

Fotografie: Nina B