GINGERHEAD VYDÁVAJÍ PRVNÍ SINGL HOLY GROUNDnovinka

Gingerhead, nová kapela poskládaná z několika zkušených pražských hudebníků, vstupuje na „svatou půdu" české kytarové scény se svým tanečně laděným singlem „Holy Ground".
Ne náhodou připadlo datum vydání singlu na první jarní den. Úvodní skladba připravovaného EP doslova pulzuje živočišnou a radostnou energií.

„K novince Holy Ground už pomalu začínáme připravovat i videoklip a myslím, že to bude hodně vtipné." říká někdejší kytarista Tata bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík. Zpěvačka a autorka textů Eliška Flaková dodává: „Momentálně pracujeme na asi 20 dalších skladbách, tak abychom na první koncerty mohli vyrazit již začátkem léta."
Co vůbec hudební partičku se slabostí pro zázvor svedlo dohromady?
„Do značné míry sehrála roli náhoda. Nikdo od toho z počátku nic nečekal a o to víc nás mile překvapilo, jak to mezi námi dobře funguje." vzpomíná Maťo Mišík na jednu z prvních společných jam sessions. „Právě během nich – v podstatě mimochodem – vznikl pilotní singl Holy Ground."

Kdo je kdo
Luboš Moravec, kytarista a někdejší zakládající člen kultovní kapely Walk Chock Ice, který v minulosti spolupracoval také s Ivanem Králem nebo Davidem Kolerem, vidí budoucnost kapely jednoznačně pozitivně: „Gingerhead je zatím nejlepší kapela, ve které jsem kdy hrál.
Naše hudba kombinuje všechno, co je mi blízké – pop, rock, funk a silné melodie. K tomu všemu si naprosto skvěle rozumíme jak lidsky, tak i po hudební stránce. Co může být víc?"

Jeho slovům přitakává i druhý z autorské dvojice Maťo Mišík. Zkušený kytarista, který v minulosti působil mimo jiné třeba v kapele Anety Langerové, ke vzniku kapely poznamenal: „Málokdy jsem si něčím tak jistý, jako teď kapelou Gingerhead. Když jsem poprvé slyšel zpívat Elišku, měl jsem okamžitě jasno. Takové přesvědčení, že něco má smysl, jsem naposledy cítil, když jsem v roce 2002 vstupoval do Tata bojs."

Žádným nováčkem na hudební scéně není ani frontmanka Eliška Flaková. Její kořeny sahají až ke skupině Reskata, která ve své době bodovala v nejedné hudební soutěži a získávala si pozornost u nás i v Evropě.

Po příchodu bubeníka Tomáše Pialy se zvuk kapely značně posunul. „Občas mám pocit, že v tom slyším až nádech mých oblíbených The Police nebo Red Hot Chili Peppers," hodnotí Maťo Mišík. Lidé, kteří měli možnost Gingerhead slyšet, podle něj částečně přirovnávají zvuk kapely také k interpretům, jako jsou P!nk, Paramore nebo Lenny Kravitz. „Na jedné z prvních zkoušek jsme si zajamovali píseň Lords of the Boards od Guano Apes a to s jakou energií se do toho Eliška položila mne naprosto nadchlo!" dodává basista Vlasta Klein, který v dávných dobách brázdil české vody s jednou z nejvýraznějších grunge skupin devadesátých let Gallery of the Dirt.


Added: 20.05.2016, Marek

Related photos

foto