KAPELY NEBE & MIRAI TÁHNOU ZA JEDEN PROVAZ. SPOLEČNÁ KONCERTNÍ SHOW PLNÁ HUDEBNÍCH PŘEKVAPENÍ VYPUKNE NA PODZIM.novinka

Sympatické objevy české hudební scény – kapely Nebe a Mirai – spojí na podzim síly a vyjedou na klubové turné, které nese příhodný název „ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016“. 17 zastávek, 2 kapely, 1 velká společná show, 2hodinový set plný hudebních překvapení.

Kapely Nebe a Mirai nejsou na hudební scéně žádnými nováčky. Mají za sebou nespočet živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, řadu úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Spojuje je ale mnohem více. Obě kapely pocházejí z hudebně plodného podhoubí Moravskoslezského kraje (Nebe – Havířov, Mirai – Nový Jičín) a vyrostly téměř vedle sebe. Baví je dělat kvalitní českou muziku, jejich tvorba se vyznačuje chytlavými melodiemi, silnými texty, energií a emocemi. Není tedy s podivem, že si jejich talentu a píle všimlo největší tuzemské hudební vydavatelství Universal Music, které nad nimi převzalo ochrannou ruku.

„S Mirai se známe už hodně dlouho, vlastně od našich kapelních počátků. Když řeknu, že jsme skoro jako jedna velká rodina, tak myslím, že mi dají za pravdu, že nepřeháním. Věci, co Mirai dělají, mě neskutečně baví a jsem jejich obrovský fanoušek. Vlastně jsme s myšlenkou společného turné už nějakou dobu koketovali, ale pořád jsme přemýšleli, jak to uchopit, aby to bavilo nás, diváky a zároveň to bylo něčím jedinečné,“ vysvětluje Petr Harazin, frontman kapely Nebe a kytarista Štěpán Petrů dodává: „No, a pak jsme v lednu hráli společný koncert u nás v kraji, a než jsme šli na pódium, tak jsme si řekli, že zkusíme na jeden song vyměnit zpěváky, prohodit repertoár a nakonec odehrát něco společně. Petr si s Mirai sedl parádně a obráceně to taky zafungovalo. Byla to taková hurá akce, ale lidi to bavilo a nás taky.“

„V hlavě se nám hned usadila myšlenka společného turné. Nechceme mít dva běžné koncerty, kdy odehrajeme jeden, pak druhý a je konec. Fanouškům nabídneme jedinečný zážitek, na pódiu se budeme prolínat, doplňovat, všichni musíme jet na dvě stě procent a táhnout za jeden provaz, aby to fungovalo,“ odtajňuje první dramaturgické plány zpěvák Mirai Navrátil a zbytek kapely dodává: „My se už neskutečně těšíme. Bude to naše první klubové turné a navíc ho pojedeme s nejlepšíma kámošema. Už zkoušíme, je to neskutečná pohoda a hlavně zábava. Tuhle atmosféru přivezeme i do klubů a věříme, že si společně s fanoušky užijeme super mejdan a odehrajeme naše nejlepší koncerty.“

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ startuje 7. října v Litomyšli a skončí 16. prosince ve Vrchlabí. Celkem se kapely zastaví v 17 městech. Hity jako „Vteřina“, „Než se rozední“, „Zkus na chvíli mi lhát“, „Cesta z města“, „Divadlo“, „Dítě robotí“ a další singly, které už znáte z rádiového éteru, rozhodně chybět nebudou!

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.


Na videopozvánku od kapel Nebe & Mirai na ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016 se podívejte zde.

TERMÍNY

7. 10. LITOMYŠL MUSIC CLUB KOTELNA

8. 10. NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ KULTURNÍ DŮM

14. 10. ZÁBŘEH KD ZÁBŘEH

15. 10. VOLYNĚ HUDEBNÍ KLUB NOVÁ

21. 10. VRATISLAVICE KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE

22. 10. ÚSTÍ NAD LABEM DOMA music pub

28. 10. SUŠICE TRADIČNÍ KLOUB

29. 10. SEDLČANY POHODA CLUB

1. 11. BRNO METRO MUSIC BAR

2. 11. OLOMOUC U-KLUB

4. 11. DĚČÍN LE GARAGE NOIR

5. 11. PLZEŇ BUENA VISTA

11. 11. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ M-KLUB

12. 11. RYCHNOV NAD KNĚŽNOU DANCEPIVOVAR

18. 11. OPAVA MUSIC CLUB 13

19. 11. ZLÍN FÉNIX – MUSIC CLUB

16. 12. VRCHLABÍ ZACAPA BAR


Added: 15.06.2016, Marek

Related photos

fotofoto