Okouzlující dvojice Light & Love čeří poklidnou hladinu domácí hudební scény.novinka

Skupina Light & Love po úspěších singlů Blueberry Sky a True a výrazné spolupráci se skupinou Kryštof, Voxelem, Adamem Mišíkem ad. konečně vydává debutové album. Nese název Surrender To The Stars a vyjde první pátek v září.

Sourozenecká dvojice Light & Love patří k nejvýraznějším domácím zjevením posledních let. Pánové Johny Rainbow a Kosak alias bratři Honza a Lukáš Balcárkové se mohou pochlubit dotaženou produkcí studiových nahrávek i fascinující přirozeností na koncertech. Jejich talentu si už všimli i slavnější kolegové – Richard Krajčo z Kryštof (remix skladby Srdcebeat), produkčně se Light & Love podíleli na skladbách Voxela, Adama Mišíka nebo nováčků Mirai. Bratři dříve působili v kapele Johny Said The Number, jež si vybudovala slušnou pozici na české alternativní scéně. Mladá skupina se prezentovala hlučnější kytarovou muzikou a na seznamu interpretů, které je třeba sledovat, ji měla řada novinářů. Po slibném začátku přijalo jádro kapely nové jméno a pod hlavičkou Light & Love se orientuje na popovější muziku. Hned první singl Blueberry Sky se šestadvacet týdnů pohyboval mezi nejhranějšími nahrávkami v tuzemském éteru, na něj talentovaná dvojice navázala skladbou True a nedávno písní Country Boy.
Název debutového alba Surrender To The Stars - což v češtině znamená "Odevzdání se hvězdám" nebo "Odevzdej se hvězdám" - vystihuje celý koncept alba. Light & Love by rádi jeho prostřednictvím dávali lidem naději. Je o naslouchání svému srdci, svým snům a odvaze žít opravdově (True). Dynamicky se liší - podobně jako den a noc. Některé songy jsou čistá radost - plné veselí, lásky, naděje a slunce. No a když slunce pomalu zapadá (Under The Low Sun) a nad hlavou se objeví hvězdy (Stars) - je čas na pomalejší nebo vesmírnější písničky. „Můžeme s čistým svědomím říct, že toto album obsahuje přesně to, co jsme do něj chtěli dát,“ říkají Light & Love, „je zcela osobní, inspirované našimi výhrami a prohrami, naší nadějí v sebe a v lidstvo.“

Termíny koncertů turné Light & Love a Thom Artway

14.10. Kutná Hora, Česká 1
15.10. Vlachovice, KD + Light and Love
21.10. Brno
22.10. Olomouc, Klub 15
28.10. Příbor, KD
29.10. Jihlava, Chilli bar
4.11. Uherský Brod, Kino Máj
5.11. Nový Jičín, MC Drago
10.11. Plzeň, Anděl Café
11.11. Praha, Café v lese
12.11. České Budějovice, River café
16.11. Vysoké Mýto, M-klub


Added: 17.08.2016, Marek

Related photos

foto

Fotografie: Rabo Karabekyan