Vypsaná fiXa a Visací zámek po třech letech znovu vyráží na společné KULTTOUR 2novinka 13.09.2016, Marek

Pardubická Vypsaná fiXa a pražský Visací zámek po třech letech znovu vyráží na společné turné s příznačným názvem KULTTOUR 2 - koncertní šňůra dvou kultovních kapel po kulturních domech napříč Českou Republikou.

Fanoušci těchto dvou legendárních formací se můžou těšit na celkem 10 společných koncertů, kde kapely zahrají oblíbené hity ze svých repertoárů a učitě dojde i na pár společných písní. Turné začíná 27. října v Čenkově u Příbrami a končí 26. listopadu v Třemošnici.

„Je pravda, že některá spojení jsou prostě milníkem a naše první Kulttour s Visacím zámkem takové bylo,” vzpomíná frontman fiXy Márdi. „Je to trošku jinej adrenalin, protože nestojíte jen před svým publikem, ale víte, že v tom kotli jsou i příznivci, kteří přišli na jinou kapelu a vy to buď dáte a zvládnete to komplet nebo ne. A to je to, co nás na tom baví. Samozřejmě zase si připravíme nějaké společné věci, na scénáři se teď pracuje.”

Vypsanou fiXu čeká kromě společného hraní i soustředění a natáčení nového alba, které by mělo vyjít na jaře příštího roku. Zatím ještě nechtějí úplně vše prozrazovat, ale už dnes je jisté, že producentem bude opět Ondra Ježek, který je podepsán pod jejich posledním albem Krásný smutný den.