Voxel a Pokáč, kamarádi písničkáři, vyrážejí na Tour, co sedne.novinka

Písničkáři VOXEL a POKÁČ po spolupráci na Voxelových albech a několika společných písních vyrazí koncem října na početné podzimní Tour, co sedne. To už několik měsíců před začátkem hlásí na několika zastávkách vyprodáno!
Akustické koncerty budou mít jakýsi rodinný charakter, všechny budou na sezení a záměrem umělců je být si se svými příznivci blízko, aby měli všichni zkrátka pocit, že si je pánové pozvali k sobě domů na návštěvu. „Vracíme se po šíleném koncertním létě do klubů a nemůžeme se dočkat! S koupí lístků radši nečekejte, např. oba pražské a jeden brněnský koncert jsou již teď vyprodány,“ vyzývá Voxel a Pokáč dodává: „Na tour se hrozně těšíme! Lidi mohli vybrat zastávky, nyní můžou na facebooku sami tvořit náš playlist a navíc je po koncertě nebudou bolet nohy. Co víc si přát! “ Repertoár je postaven na sólových písničkách obou protagonistů i na několika duetech, např. Ekosong a Zejtra je taky den. Jak známo, Voxel a Pokáč spolu tvoří již dávno autorskou dvojici, kdy Voxelovou doménou je stránka hudební a Pokáč vymýšlí texty.
Voxel patří k nejvýraznějším hudebníkům nové generace. Za svůj debut All Boom! získal hned několik ocenění, stal se například Hvězdou internetu v anketě Český slavík 2014, objevem Óčka pro rok 2013, na cenách Anděl 2014 byl nominován v kategorii Objev roku... V roce 2015 vydal druhé album Motýlí efekt, kolekci folk-popových písní, mezi kterými nechyběly ani hity – V naší ulici (aktuálně s více než 6 milióny zhlédnutí na YouTube!), Jednou a V čase zpátky. Mimořádný talent začínal blíže popu, ale postupem času směřuje k osobitému kytarovému písničkářství. Na koncertech podobně jako třeba Ed Sheeran baví publikum s využitím chytrých krabiček a efektů.
Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, sebeironicky charakterizuje svůj styl jako „nepovedený pokus o folk, případně nezdařený pokus o hudbu“. Jeho dosavadní tvorba potvrzuje, že jde jednoznačně o nadsázku. Pokáč „funguje“ především na YouTube. Mezi mnohými zaujala písnička Pohádka, ke které dokonce kdosi vytvořil Minecraft klip, který již nasbíral přes milion zhlédnutí, stejně jako Pokáčův klip k debutovému singlu Vymlácený Entry.

Tour, co sedne – POZVÁNKA

Voxel a Pokáč – Zejtra je taky den
Ekosong
Voxel – V naší ulici
Pokáč – Vymlácený Entry
Added: 22.09.2016, Marek

Related photos

foto

Fotografie: Kosak