Rituály vyráží do klubůnovinka

Na jaře skupina Rituály vydala svůj debut „Vsaď na černou“, který sklidil pozitivní reakce posluchačů i kladné mediální recenze. Deska Vsaď na černou byla pouze startem a Rituály pokračují jak v tvorbě nového repertoáru, tak v koncertování, aby svou hudbu šířili mezi širší publikum. Podzimní mini turné začíná 11. listopadu v Kladně. Po boku Rituálů se objeví Gingerhead, Flattus a další.

Rituály albem „Vsaď na černou“, jež produkoval Yarda Helešic a Risto Sokolovski, udělali definitivní tečku za érou kapely A Banquet, v níž zakladatelé – Michael Vácha a Richard Spilka dříve fungovali. Již delší dobu fungují Rituály v novém složení, do party kromě bubeníka Martina Čecha přibrali ještě druhého kytaristu Sebastiana S. Sorrosu. Hudebně staví především na hutných kytarách a hloubavých, syrových českých textech. Na podiích kapelu doprovází i éterická zpěvačka Jana Věnečková, která Michaelův zpěv vkusně doplňuje.

„S příchodem Sebastiana jsou naše písně naživo ještě víc rock´n´roll. Kromě věcí z desky představíme i náš novej song Úplněk, kterej trochu naznačuje, jakým směrem teď kráčíme. Jestli máte už dost všech těch stupidních rozjuchaných kapel, přijďte si pro dávku pořádný negace,“ láká na koncerty frontman Michael Vácha.

Na koncertní šňůru vyráží s kapelou Flattus, která po téměř deseti letech představí svou plnohodnotnou desku, na níž spolupracovali s producentem Michalem Skořepou. V Praze pak 29. listopadu proběhne oficiální křest alba, kde Flattus a Rituály doprovodí ještě nová skupina Gingerhead, kterou tvoří ostřílení muzikanti známí z Tatabojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Gingerhead hrají pestrou směsici rocku, popu a funk music a mají již na kontě své první EP HolyGround.


Added: 08.11.2016, Marek

Related photos

fotofoto

Fotografie: Martin Poš