Herečka, zpěvačka a textařka Iva Pazderková vydá v listopadu nové album.novinka


Album s „nejdelším názvem na světě“ pokřtí v rámci samostatného koncertu 20. listopadu 2016 v pražském klubu Jazz Dock.

Iva Pazderková vydává své druhé studiové album "Horská Lesní Ekologická Tvá Živá Dospělá Krabičková Smutná Šťastná“ 18. listopadu 2016 v distribuci vydavatelství Supraphon. Album bude možné zakoupit i v digitálním servisu Supraphonline.

Album je pojmenováno názvy samotných písní, které jsou výrazně autobiografické a v kontrastu k Ivinu mediálnímu obrazu odhalují její nejniternější tvář.
Jak sama Iva říká: "Moje hudba i texty jsou to nejintimnější, co můžu s publikem sdílet. Je to sice opak toho, co se ode mě čeká, ale o to to může třeba být pro posluchače zajímavější. S nadsázkou řečeno - moje tvář má vlastní hlas."

Iva je autorkou veškeré hudby i textů (kromě textu písně "Černý Šál", jehož autorem je A. S. Puškin) a pro album doladila i samotný obal a booklet.
Autorem fotografií je známý fotograf Roman Černý. „Zadáním bylo zachytit všechny moje podoby syrově, úplně bez použití retuše. A to se mu povedlo lépe, než jsem si vůbec uměla představit," dodává Iva Pazderková.

Posluchači, návštěvníci koncertů, zkrátka všichni, kteří sledují Ivinu hudební polohu, se mohou těšit na moderní alternativní folk v podání špičkových muzikantů.
Na albu spolupracovali Josef Štěpánek – kytary a aranže, Jaromír Honzák – kontrabas a baskytara, Jan Steinsdörfer - klavír a klávesy, Roman Vícha - bicí. Na albu spolupracoval i Petr Malásek - aranž smyčcového kvarteta Eve quartet, a hostuje zde i Tomáš Klus, který s Ivou nazpíval duet "Tvá".

Album bude pokřtěno v rámci samostatného koncertu 20. listopadu 2016 ve 21:00 v pražském Jazz Docku.

Kmotrem alba bude syn Jakuba Koháka – Honzík. A proč právě on?
,,Jakub mi jednou prozradil, že mě má jeho Honzík moc rád a po našem setkání jsem se do něj prostě zamilovala," vysvětluje Iva Pazderková.

Tracklist:
Horská
Lesní
Ekologická
Tvá
Živá
Černý šál
Dospělá
Krabičková
Smutná
Šťastná


Added: 15.11.2016, Marek

Related photos

fotofoto
foto

Fotografie: Cerny