Rok 2016 se pro kapelu LANUGO nese v duchu oslavy deseti let na hudební scéněnovinka

Toto výročí zakončí tradičně, Vánočním koncertem v pražském klubu Jazz Dock.
Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. prosince od 22 hodin.

LANUGO, jedna z nejvýraznějších kapel české nezávislé scény, v sobě spojuje hned několik silných momentů: dynamiku, energii, inteligentní aranže i skvělou hráčskou techniku. Jejich autorská tvorba vyniká barevností hudebního vyjádření a samotné koncerty jsou výjimečné svou intimní náladou.

LANUGO 22.prosince zahrají v sestavě Markéta Foukalová Tošovská, Viliam Béreš, Mirek Šmilauer, Rastislav Uhrík, Martin Kopřiva, Martin Novák.

Vstupenky jsou k dispozici v klubu Jazz Dock nebo online na www.jazzdock.cz/cs/program

Před deseti lety potkala Markéta Foukalová kluky z LANUGO, v dubnu 2006 skupina začala zkoušet a záhy koncertovat. Vznikl materiál, který vyšel nejprve na EP a v roce 2009 na eponymnim debutu, který kapela vydala u prestižního vydavatelství Animal Music.

Na konci roku 2011 bylo na Nové Scéně Národního divadla pokřtěno druhé album LANUGO, 2011. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na ceny Apollo - ceny hudebních kritiků.

V roce 2013 skupina vydala nové EP jako první uchutnávku alba LANUGO, 2014. Toto album vzniklo za podpory fanoušků přes crowdfundingový portál HITHIT a bylo zařazeno mezi TOP 10 českých alb roku 2014 dle hudebního magazínu iReport.

V dubnu 2015 kapela pokřtila v pražském Roxy dvou-vinyl LANUGO, LP 2015 - reedici posledního alba rozšířeného o 4 bonusové skladby.
V závěru roku LANUGO představilo singl Holka

Desetileté výročí oslavila kapela retrospektivním koncertem na pražské náplavce na lodi Cargo Gallery v červnu tohoto roku a oslavy budou pokračovat i 2 dny před vánoci v klubu Jazz Dock.


Added: 12.12.2016, Marek

Related photos